Takto si zlodeji označujú domy na vykrádanie. Pozrite sa pod rohožku

zlodej

Hoci dovolenkové obdobie ešte stále prebieha a mnohí ľudia odchádzajú na dovolenku, zlodeji nemajú voľno. Každú chvíľu prichádzajú s novými patentmi na krádeže. Pozrite sa na cestu zlodejov so sušienkou a nenechajte sa okradnúť!

Človek môže nadobudnúť dojem, že zlodeji nikdy nespia a len číhajú, aby nás okradli. Najmä preto, že pred krádežou sledujú miesto, ktoré si vyberú za svoj cieľ. Majú mnoho patentov, napríklad označenie bytu alebo ponechanie plastovej fľaše pod kolesami. Zistite ich nový spôsob vlámania!

Spôsob zlodejov so sušienkou – dávajte si na ňu pozor!

Sušienka pod rohožkou je obľúbený trik, ktorý používajú zlodeji. Nenápadná sušienka im poskytuje množstvo cenných informácií o ľuďoch žijúcich v byte alebo dome, ktorý sa rozhodli vykradnúť. Ako? V prvom rade vás pozorujú, zisťujú vaše zvyky a správanie, váš životný štýl, váš denný program, aby vedeli, kedy môžu nepozorovane zaútočiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte tráviace problémy či neviete schudnúť? Pite toto namiesto kávy

Nakoniec číhajú na príležitosť, keď nikto nie je doma, aby sa vlámali. Trik so sušienkou im to uľahčuje, pretože keď ju položia pod rohožku, ani si to nevšimnete. Keď vojdete do domu, rozmliaždite ich – pre zlodeja to bude znamenie, že majiteľ je prítomný a teraz je nemožné vlámať sa dovnútra. Ak si pod rohožkou všimnete sušienku, najlepšie je kontaktovať políciu a porozprávať sa so susedmi, aby ste ich varovali.

Ako sa nenechať vykradnúť?

Toto nie je jediný spôsob, ako sa zlodeji snažia označiť byty a domy, ktoré chcú vykradnúť. Majú aj iný patent, ktorý ľahko rozpoznáte.

Ak si všimnete na dverách alebo niekde v blízkosti vchodových dverí nakreslené zvláštne symboly, je to jasný znak toho, že zlodeji si vzali na mušku váš byt alebo dom. Týchto symbolov je niekoľko a poznajú ich všetci páchatelia:

  • Päť kruhov znamená, že v dome sa nachádzajú cenné predmety alebo peniaze, t. j. vhodný priestor na vykradnutie.
  • krížik je znakom toho, že váš dom je pod dohľadom zlodejov, ale ešte si nie sú istí, či sa im oplatí doň vlámať, preto buďte ostražití.
  • preškrtnutý kruh vám hovorí, že zlodeji nemajú záujem vlámať sa do vášho domu, pretože ho vyhodnotili ako neatraktívny cieľ. Môže to však byť aj dobrý podvod!
  • 0prečiarknuté Y alebo alfa je vodítko, ktoré hovorí, že váš dom je pravdepodobne vybavený alarmom proti vlámaniu a zlodeji to zistili.
  • cikcak je signál, ktorý zlodejom napovedá, že dom stráži pes.
  • trojuholník hovorí zlodejom, že jedinými obyvateľmi domu alebo bytu sú slobodné ženy (jedna alebo viac).
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *