• 20 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Tanier v mrazničke. Priateľ kuchár má geniálny patent

Tanier v mrazničke. Priateľ kuchár má geniálny patent

Veľmi ľahko sa môžete popáliť horúcim jedlom. Keď sa potrebujeme rýchlo najesť, oplatí sa použiť šikovný trik, aby sme tomu zabránili. Tu je niekoľko tipov, ako si jedlo schladiť.

Keď sa na nás horúčava valí, studené nápoje sú ako liek. Oplatí sa poznať triky, ktoré vám umožnia rýchlo vychladiť pivo alebo kolu bez použitia chladničky. Tu sú naše patenty.

Ako chladíte potraviny?

Horúce jedlá nie sú vhodné na chladenie v chladničke. Ich okamžitá konzumácia tiež škodí žalúdku a môže vám spáliť pažerák, preto ich musíte predtým mierne schladiť. Čo potom robiť? Na to existujú dva jednoduché patenty. Prvý spočíva v tom, že do chladničky vopred vložíte tanier, na ktorý neskôr po príprave pokrmu položíte jedlo. Tým sa zabezpečí, že pri kontakte s chladným povrchom pokrmu sa jeho teplota zníži, ale jedlo hneď nevychladne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek. Stačí vám kúsok alobalu

Ďalším trikom je použitie kociek ľadu. Vezmite misku s vodou, nasypte do nej trochu soli a pridajte kocky ľadu, pričom položením taniera na misku alebo položením jedla do jej blízkosti sa vám podarí vychladiť ho bez chladničky.

Triky na chladenie nápojov

Máme pre vás aj niekoľko šikovných trikov, ako udržať pivo, džúsy alebo kolu chladné aj počas pobytu vonku a bez potreby prenosnej chladničky. Tieto patenty si jednoducho zamilujete. Tu je ich zoznam:

použite ponožku, vodu a vietor

Tento trik používajú vojaci v poľných podmienkach. Ak chcete rýchlo schladiť svoj nápoj, vložte fľašu do ponožky a úplne ju namočte do vody. Môžete ju tiež zabaliť do mokrého uteráka. Potom nechajte fľašu alebo plechovku na veternom, tienistom mieste a za niekoľko minút sa ochladí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte umývadlo múkou a neuveríte vlastným očiam, aký to má dobrý účinok

zakopte nápoj do zeme

Jednoducho vykopte jamu na tienistom mieste a vložte do nej plechovku alebo fľašu s nápojom. Potom ju zakryte a nechajte niekoľko hodín. Po uplynutí tohto času ju vyberte zo zeme a zistíte, že je chladnejšia. Môžete ju tiež poliať vodou, čím sa ochladzovanie urýchli.

Používajte tečúcu vodu

Ak odpočívate v blízkosti vody, môžete ju použiť na chladenie nápojov. Jednoducho do nej ponorte plechovky alebo fľaše s nápojmi. Nezabudnite ich zabezpečiť pred tým, ako vyplávajú.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *