• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Cibuľu dajte do mrazničky na 15 minút a vyberte. Už nikdy vás nerozplače

Cibuľu dajte do mrazničky na 15 minút a vyberte. Už nikdy vás nerozplače

Je základnou ingredienciou mnohých jedál a každý deň skonzumujeme až niekoľko kusov. Napriek mnohým výhodám má jednu nevýhodu – každého rozplače. Navrhujeme, ako vám môže pomôcť cibuľa v mrazničke.

Vôňa dusenej cibule vždy upúta pozornosť, ale samotný proces krájania už nie je príjemný. Zo zeleniny sa vtedy uvoľňujú prchavé zlúčeniny, ktoré dráždia nos a oči. V dôsledku toho začneme plakať a trieť si oči, čo situáciu ešte zhorší. Stačí jeden jednoduchý trik a problém zmizne.

Aké sú výhody cibule v mrazničke?

Pred krájaním vložte cibuľu na 15 minút do mrazničky a až potom ju vyberte. Nízka teplota spomaľuje chemické reakcie a zabezpečuje, aby sa dráždivé zlúčeniny neuvoľňovali rýchlo. Mnohí ľudia majú zvyčajne svoje vlastné spôsoby krájania cibule. Niektorí ju krájajú pod kuchynským digestorom, iní si na oči nasadia plavecké okuliare alebo dokonca celé potápačské masky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali okolo posteli dávať plátky cibule

Najprv to vyzerá komicky, ale je to účinné, vďaka čomu cibuľa menej dráždi oči. Pri krájaní zeleniny je dôležité, aby bol nôž vždy ostrý. Práve od neho závisí, ako dlho bude krájanie cibule trvať, a nikto sa predsa nechce unaviť. Keď začnete krájať, nechajte si koreň zeleniny na koniec. Je to dôležité, pretože práve v ňom sa nachádza najviac aromatických látok.

Ako krájať cibuľu?

Všetko závisí od toho, akú formu zeleniny máte radi. Cibuľu možno krájať niekoľkými spôsobmi.

  • Nakrájajte ju na kocky, t. j. ošúpte ju, prekrojte na polovicu a pozdĺžne, a až potom ju otočte nabok a začnite krájať priečne. Výsledkom bude dokonalá kocka.
  • Perie sú pozdĺžne pásiky. Spodnú časť nechajte nerozkrojenú a až potom zeleninu otočte a začnite krájať priečne. Tým sa zabezpečí, že cibuľa bude rovnomerne nakrájaná na perá.
  • Krájaná na plátky: Jednoducho ju ošúpte a nakrájajte na veľmi tenké plátky. Takto sa bude výborne hodiť do šalátov alebo sendvičov.
  • Osmičky sú veľmi ľahko dosiahnuteľné a mnoho ľudí sa tohto tvaru vzdáva. Cibuľu musíte prekrojiť na polovicu a potom pozdĺžne. Teraz ju zostáva otočiť o 90 stupňov a môžete krájať. Toto je veľmi jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť dokonalé osmičky.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

Podobné články

Ľudia si začali okolo posteli dávať plátky cibule

Ľudia si začali okolo posteli dávať…

Komáre sú nepriateľom pokojného spánku. Títo…
Rozkrojte cibuľu na polovicu a šťavou si potrite nohy. Budete očarený z toho účinku

Rozkrojte cibuľu na polovicu a šťavou…

Účinným a cenovo dostupným riešením starostlivosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *