• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Použite orechy na poškrabaný nábytok a škrabance zmiznú

Použite orechy na poškrabaný nábytok a škrabance zmiznú

Snívate o tmavom nábytku, ale obávate sa, že sa na ňom časom objavia všetky škrabance? Vedzte, že sa s nimi dá ľahko vysporiadať.

Všetko, čo je nové, je pekné a estetické. Časom sa v dôsledku používania objavia prvé zmeny farby, škvrny alebo škrabance. Tie sa prejavujú najmä na tmavých náteroch, kde pod uhlom dopadu svetla vidno hlboké škrabance, ktoré rozhodne nevyzerajú esteticky. Našťastie sa proti nim dá bojovať domácimi prostriedkami.

Ako odstránite drobné škrabance na nábytku?

Začnime tým, že malé škrabance na nábytku v domácnosti sú prirodzenou vecou, ktorú nedokážeme odstrániť. Dom je miestom, kde trávime väčšinu svojho života, preto nie je možné, aby vyzeral ako z katalógu.

Ak ste si všimli prvé drobné škrabance na nábytku, je to znamenie, že treba konať. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete zakryť dutiny.

  • Roztok citrónovej šťavy a rastlinného oleja – jednoducho zmiešajte tieto dve látky v pomere 1:1 (napr. dve polievkové lyžice oleja a dve polievkové lyžice citrónovej šťavy), potom namočte handričku a pretrite ňou škrabance. Tie by sa potom mali stať menej viditeľnými.
  • Pekanové orechy, vlašské orechy alebo mandle – v tomto prípade využijete prírodné oleje, ktoré sú zachytené v tkanivách orechov. Vyberte si orech, ktorý má podobnú farbu ako nábytok, a potom ním škrabance potierajte, kým nezmiznú. Možno budete musieť použiť až niekoľko kusov orechov, aby ste sa zbavili škrabancov.
  • Tieto dve metódy sú mimoriadne účinné, nie však v prípade tmavého nábytku z ebenového alebo mahagónového dreva, ktoré je navyše lakované. V tomto prípade musíte použiť iné prípravky.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia vkladajú obálku na hodinu do mrazničky a šetria tak

Ako sa zbaviť škrabancov na tmavom nábytku?

Je logické, že na tmavý povrch musíte použiť zábal, ktorý je blízky farbe dreva. Jedným z kuchynských výrobkov, ktorý má správne vlastnosti a farbu, bude kávová usadenina. Jednoducho naneste malé množstvo na škrabanec a potom jemne vmasírujte, aby ste vyplnili priehlbinu. Ak je ryha hlboká, možno budete musieť ošetrenie zopakovať dvakrát alebo trikrát. V prípade čajovej usadeniny je to veľmi podobné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Nielen kuchynské výrobky

Olej a citrón práve došli a orechy stoja veľa peňazí? V takom prípade sa môžete pozrieť do svojej kozmetickej taštičky po vazelíne alebo očnej linke. Ďalšou možnosťou je použiť krém na topánky vo vhodnom odtieni alebo prelakovať škrabanec bezfarebným lakom na nechty. Všetky tieto výrobky sa nám váľajú v skrinkách a v krízovej situácii môžu pomôcť lepšie ako nejeden profesionálny fix na škrabance.

Podobné články

Dedko ukázal, ako za pár minút nalúpal plný kýbeľ orechov. To musíte vidieť

Dedko ukázal, ako za pár minút…

Oriešky sú neoddeliteľnou súčasťou českých vianočných…
Škrabance drevenej podlahy či nábytku odstránite orechom. Stačí pár krát potrieť

Škrabance drevenej podlahy či nábytku odstránite…

Existuje jednoduchý spôsob, ako odstrániť škrabance…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *