Čistite zrkadlá rozkrojeným zemiakom a nebudete chápať ten lesk

zrkadlo zemiak

Čistenie zrkadiel bolo pre alergikov vždy veľkou výzvou. Niet pochýb o tom, že moderné čistiace prostriedky sú pri svojej úlohe účinné. Používanie všetkých týchto chemických zmesí sa však pre alergikov často ukáže ako dosť nepríjemné. Našťastie existujú časom overené spôsoby, ako si rýchlo a účinne poradiť s akýmkoľvek znečistením. Čo je však najdôležitejšie, tieto metódy nespôsobia žiadnu alergickú reakciu!

Zrkadlá v dome: výhody a nevýhody

Na jednej strane vyzerá príbytok zariadený zrkadlami veľmi moderne. Áno, a žiť v takomto pomerne pohodlne. Na druhej strane majú zrkadlá povesť najrýchlejšie sa znečisťujúcich predmetov v dome. Pozrite sa napríklad, ako rýchlo stráca zrkadlo v kúpeľni svoj predajný vzhľad!

Neustále sa na ňom usadzuje mydlová voda, striekanie zubnej pasty a výpary, ktoré sa na jeho povrchu neustále usadzujú. A s chemikáliami to v kúpeľni nepreháňajte. Nebudete sa rehotať zakaždým, keď z poličky pod zrkadlom odstránite všetky ošetrujúce prípravky, aby sa vám tam nedostala domáca chémia!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Záchrana dňa

Tu nám prichádzajú na pomoc ľudové prostriedky. S nimi je čistenie zrkadiel rýchle a bezproblémové. Okrem toho ľudové prostriedky a ich zložky nespôsobujú žiadne alergie. To je skutočné plus pre človeka, ktorý je usmrkaný zo zápachu chemikálií v domácnosti!

Zemiaky

Najjednoduchší spôsob čistenia zrkadiel je pomocou obyčajného surového zemiaka. Zeleninu treba v strede rozrezať čistým nožom a potom ňou utrieť sklo. Škrob, ktorý zemiak obsahuje, si v okamihu poradí so špinou. Zanechá na skle aj akúsi obalovú vrstvu, ktorá bude spočiatku odolávať ďalšiemu znečisteniu skla!

Cibuľa

Tu musíte postupovať rovnako ako pri zemiakoch. Cibuľu rozkrojíte na dve časti a potom polovicou z nej vytriete sklo. Potom bude potrebné zrkadlo utrieť vlhkou handričkou. Nečakajte, že sa vytvorí obalovacia vrstva. Hmyz však na takto ošetrenom zrkadle nebude dlho sedieť – odplaší ho takmer nepostrehnuteľný zápach cibule!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Ocot

Najprv si pripravte vodný roztok octu v pomere jedna ku jednej. Potom ním utrite zrkadlo. Nechajte sklo v tomto stave niekoľko minút, potom roztok zmyte vodou, zotrite vodu a vyleštite handričkou. Je s tým viac práce ako so zemiakom. Roztok octu si však poradí aj s vápencovými usadeninami!

Zelený čaj

Najskôr si pripravte pohár zeleného čaju. Potom v ňom úplne rozpustite čajovú lyžičku kuchynskej soli. Výsledný roztok naneste na zrkadlo pomocou kapronkoy a potom povrch skla utrite do sucha mäkkou handričkou. Týmto spôsobom zrkadlo nielen vyčistíte, ale aj vyleštíte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *