• 24 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Toto si nastriekajte pred spaním na vankúš a vždy hneď zaspíte

Toto si nastriekajte pred spaním na vankúš a vždy hneď zaspíte

Žijeme vo veľmi zvláštnej dobe. Napriek tomu, že nám technológie uľahčujú komunikáciu, pracujeme na diaľku, takže nestrácame čas dochádzaním, a dokonca si môžeme objednať nákup až domov, stále nám chýba čas.

Najhoršie zo všetkého je, že tento čas chýba na spánok. Večerný nával myšlienok sa, žiaľ, stáva normou. Existuje teda nejaký spôsob, ako sa dobre vyspať? Samozrejme, že existuje, a v tomto článku sa s vami oň podelím.

Cesta k pokojnému spánku v domácnosti

Koľko ste už počuli o modrom svetle a jeho vplyve na spánok? O diéte, vďaka ktorej údajne zmiznú problémy so spánkom, a ako nájsť spôsob, ako si dopriať pokojný spánok? Asi veľa, ale je niektorá z nich cestou k pokojnému spánku?

Spánok je pre každý živý organizmus nevyhnutný. Hoci nevyspatú noc môžeme vyliečiť kofeínom, z dlhodobého hľadiska je to veľmi nebezpečné. Čo však môžeme robiť, keď sú príčinou bezsenných nocí problémy so spánkom?

Znamená to, že je čas nájsť spôsob, ako sa kvalitne vyspať. Našťastie existuje viac ako jedno riešenie. Bez ďalších zbytočných rečí vám priblížim, ako nájsť spôsob, ako si dopriať pokojný spánok, ktorý je pre vás ideálny. Pomôže vám spať ako bábätko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Banány vložte do zelených paradajok a prikryte ich. Okamžite vám dozrejú

Aká je cesta ku pokojnému spánku?

Začnime od základov. Pred spaním je dobré vyvetrať miestnosť. V miestnosti, ktorá má teplotu ako v saune, sa ťažko zaspáva. V letných mesiacoch je dobré zapnúť na noc ventilátor alebo otvoriť okno. Sám to robím už roky.

Mnohým ľuďom pomáha, keď si pred spaním dajú horúcu sprchu. Existuje dokonca názor, že studená sprcha ráno povzbudzuje a horúca večer uspáva. Na tejto úvahe je veľa pravdy, hoci existujú ešte lepšie spôsoby, ako pokojne spať.

Ak nemôžete zaspať, jednoducho si postriekajte vankúš a posteľnú bielizeň levanduľovým olejom. Levanduľu si môžete zasadiť aj v spálni. Niektorí ľudia si ju dávajú aj pod vankúš. Éterické oleje, ktoré táto rastlina uvoľňuje, majú upokojujúce a relaxačné vlastnosti. Vďaka nim určite zaspíte ako bábätko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uložte takto maslo v chladničke a vyberiete ho vždy mäkké pripravené na natieranie

Cesta k pokojnému spánku – ako používate levanduľu?

Optimálnym riešením pri praktizovaní našej cesty ku pokojnému spánku by bolo skombinovať 10 – 15 kvapiek levanduľového oleja s dvoma polievkovými lyžicami silného alkoholu. Celé to nalejte do fľaštičky s rozprašovačom a postriekajte nám posteľnú bielizeň a máte hotovo.

Pokiaľ ide o alkohol, nezabudnite, že toto nie je spôsob, ako si dopriať pokojný spánok. Aj malé množstvo alkoholu pred spaním áno, pomôže vám rýchlejšie zaspať, ale váš spánok bude plytký a pravdepodobne sa budete budiť ospalí.

Namiesto toho je lepšie praktizovať spôsob, ako získať pokojný spánok, ktorým je levanduľový olej. Spočiatku som neveril, že levanduľa má takú super silu, ale toto riešenie mi nakoniec umožnilo spať pokojne každú noc. Milí čitatelia, používate ho už aj vy? Ak nie, určite ho vyskúšajte.

Podobné články

Dajte si tento kus oblečenia a nebudete mať problém zaspať. Má to doma úplne každý

Dajte si tento kus oblečenia a…

Niektorí ľudia to považujú za smiešne,…
Toto v lete pred spaním nerobte, inak vám vôbec nepôjde zaspať

Toto v lete pred spaním nerobte,…

Spanie v lete nepatrí práve medzi…
Horúce noci a vám sa nedá zaspať? Vyskúšajte tento trik

Horúce noci a vám sa nedá…

Nedávajú vám vysoké teploty spať? Tento…
Už žiadna nespavosť v horúcom počasí! Vyskúšajte tento trik a budete spať ako bábätko

Už žiadna nespavosť v horúcom počasí!…

Horúce počasie nás neovplyvňuje len počas…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *