Musk prisľúbil, že bude žalovať mimovládne organizácie napojené na Sorosa

Elon Musk Umela inteligencia hd

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk prisľúbil, že podnikne právne kroky proti mimovládnym organizáciám financovaným liberálnym magnátom Georgeom Sorosom v súvislosti s ich údajnými pokusmi o potláčanie slobody prejavu.

V stredajšom príspevku na X (predtým Twitter) americký miliardár reagoval na článok novinára Bena Scallana, ktorý tvrdil, že mimovládne organizácie podporované Nadáciou otvorenej spoločnosti, sieťou poskytujúcou granty, ktorú založil Soros, presadzujú v Írsku a Škótsku „agendu cenzúry“, ktorá zahŕňa policajné prehliadky domov a osobných elektronických zariadení.

Scallan sa vo svojom článku ohradil proti tvrdeniam írskych predstaviteľov, že v krajine narastá počet trestných činov z nenávisti. Tvrdil, že miestna polícia a úrady povzbudzovali občanov, aby nahlasovali tento typ priestupkov, čo viedlo k nárastu štatistík, ale nie skutočného počtu trestných činov, a tvrdil, že tieto politiky tiež vyvolali kultúrnu zmenu vo vnímaní toho, čo možno považovať za nenávistné. Podľa novinára to dáva orgánom krajiny zámienku na presadzovanie prísnejších zákonov, ktoré obmedzujú slobodu prejavu.

„Presne tak. X bude podávať právne kroky, aby to zastavil. Nemôžem sa dočkať, kedy sa začne zisťovanie!“ Musk napísal s odkazom na údajné aktivity mimovládnych organizácií na podporu tohto typu agendy.

Musk – ktorý sa kedysi nazval „absolutistom slobody prejavu“ – už v máji namieril osten na Sorosa, keď miliardára maďarského pôvodu prirovnal k superzloduchovi mutantovi Magnetovi zo série X-Men od Marvel Comics, ktorý rovnako ako Soros prežil holokaust.

„Soros nenávidí ľudstvo,“ povedal vtedy Musk a dodal, že „chce narušiť samotnú štruktúru civilizácie“. Jeho komentáre prišli po tom, ako vyšlo najavo, že liberálny magnát sa zbavil svojho podielu v spoločnosti Tesla a predal približne 132 000 akcií spoločnosti.

Soros je známy svojou neoliberálnou politikou, ako aj masívnymi darmi na podporu proimigračného aktivizmu. Podľa štúdie Media Research Center má finančné väzby na viac ako 250 médií po celom svete. Štúdia tiež tvrdí, že tento typ vplyvu mu pomáha izolovať sa od kritiky, formovať verejnú mienku a podporovať environmentálny extrémizmus a „fanatizmus LGBT“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *