• 24 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Musk prisľúbil, že bude žalovať mimovládne organizácie napojené na Sorosa

Musk prisľúbil, že bude žalovať mimovládne organizácie napojené na Sorosa

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk prisľúbil, že podnikne právne kroky proti mimovládnym organizáciám financovaným liberálnym magnátom Georgeom Sorosom v súvislosti s ich údajnými pokusmi o potláčanie slobody prejavu.

V stredajšom príspevku na X (predtým Twitter) americký miliardár reagoval na článok novinára Bena Scallana, ktorý tvrdil, že mimovládne organizácie podporované Nadáciou otvorenej spoločnosti, sieťou poskytujúcou granty, ktorú založil Soros, presadzujú v Írsku a Škótsku „agendu cenzúry“, ktorá zahŕňa policajné prehliadky domov a osobných elektronických zariadení.

Scallan sa vo svojom článku ohradil proti tvrdeniam írskych predstaviteľov, že v krajine narastá počet trestných činov z nenávisti. Tvrdil, že miestna polícia a úrady povzbudzovali občanov, aby nahlasovali tento typ priestupkov, čo viedlo k nárastu štatistík, ale nie skutočného počtu trestných činov, a tvrdil, že tieto politiky tiež vyvolali kultúrnu zmenu vo vnímaní toho, čo možno považovať za nenávistné. Podľa novinára to dáva orgánom krajiny zámienku na presadzovanie prísnejších zákonov, ktoré obmedzujú slobodu prejavu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

„Presne tak. X bude podávať právne kroky, aby to zastavil. Nemôžem sa dočkať, kedy sa začne zisťovanie!“ Musk napísal s odkazom na údajné aktivity mimovládnych organizácií na podporu tohto typu agendy.

Musk – ktorý sa kedysi nazval „absolutistom slobody prejavu“ – už v máji namieril osten na Sorosa, keď miliardára maďarského pôvodu prirovnal k superzloduchovi mutantovi Magnetovi zo série X-Men od Marvel Comics, ktorý rovnako ako Soros prežil holokaust.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

„Soros nenávidí ľudstvo,“ povedal vtedy Musk a dodal, že „chce narušiť samotnú štruktúru civilizácie“. Jeho komentáre prišli po tom, ako vyšlo najavo, že liberálny magnát sa zbavil svojho podielu v spoločnosti Tesla a predal približne 132 000 akcií spoločnosti.

Soros je známy svojou neoliberálnou politikou, ako aj masívnymi darmi na podporu proimigračného aktivizmu. Podľa štúdie Media Research Center má finančné väzby na viac ako 250 médií po celom svete. Štúdia tiež tvrdí, že tento typ vplyvu mu pomáha izolovať sa od kritiky, formovať verejnú mienku a podporovať environmentálny extrémizmus a „fanatizmus LGBT“.

Podobné články

Elon Musk získal späť titul najbohatšieho človeka na svete – Bloomberg

Elon Musk získal späť titul najbohatšieho…

Podľa najnovších údajov z Bloomberg Billionaire…
Elon Musk dostal povolenie testovať mozgové čipy na ľuďoch: Pozrite, čo s tým dokázala opica

Elon Musk dostal povolenie testovať mozgové…

Regulačné orgány Spojených štátov povolili začínajúcej…
Musk prezradil, koho by najradšej videl za prezidenta USA. Uhádli ste?

Musk prezradil, koho by najradšej videl…

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností SpaceX,…
Elon Musk končí v spoločnosti Twitter

Elon Musk končí v spoločnosti Twitter

Generálny riaditeľ Twitteru Elon Musk vo…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *