Citrónovú kôru zalejte octom a uložte do chladničky na 2 týždne. Ušetríte veľa peňazí

citron 2

Zvyčajne po vylisovaní citrónovej šťavy vyhodíme šupky z ovocia do koša. To je veľká chyba. Zvyšky sa môžu hodiť na mnohé domáce triky. Vďaka citrusom si môžete vyrobiť účinné čistiace prostriedky za drobné. Objavte osvedčený recept na prípravok, ktorý si poradí aj s tou najväčšou špinou.

Na čo môžete použiť zvyšky citrónov? Ak si myslíte, že citrónové šupky sú vhodné len na vyhodenie, mýlite sa. Objavte triviálny recept na domáci čistiaci prostriedok, ktorý svojou účinnosťou predčí čistiace prostriedky z obchodu.

Citróny zalejte octom. Získate čistiaci prostriedok bez gramu chemikálií.

Citróny sú mimoriadne bohaté na zdravé zložky. Patria medzi ne vitamíny C a A a minerály ako horčík, železo a draslík. Okrem toho citrusové plody vykazujú čistiace a rozjasňujúce vlastnosti. Vďaka tomu sa z nich dá vyrobiť fenomenálny prípravok, ktorý si poradí s akýmkoľvek druhom nečistôt. Čo potrebujete na výrobu prípravku?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Zvyšky citrónov vložte do fľaše alebo nádoby. Potom ich zalejte octom. Kyselina, ktorá je vhodná aj na čistenie domácnosti, zvýši čistiace vlastnosti citrusov.

Túto zmes umiestnite na tmavé a chladné miesto, napríklad do chladničky. Musíte byť trpezliví. Čistiaci prostriedok musí stáť aspoň dva týždne, aby sa stal účinným. Po tomto čase však budete mať mimoriadne silný čistiaci prostriedok. Najdôležitejšie je, že v ňom nenájdete ani gram chemikálií.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Citrón vložte do chladničky. Na nepríjemný problém zabudnete

Citrón v chladničke sa vám bude hodiť aj ďalším domácim spôsobom. Kvôli potravinám uchovávaným vo vnútri spotrebiča môže časom vzniknúť nepríjemný zápach. Aby ste sa ho zbavili, nemusíte dôkladne drhnúť všetky police a zásuvky. Namiesto toho použite prírodný citrusový osviežovač vzduchu. Použitú citrónovú kôru nakrájajte na malé pásiky a položte ich na tanier.

Misku umiestnite na strednú policu v chladničke. Citrusová vôňa sa rozšíri vo vnútri prístroja, zamaskuje nepríjemný zápach a vydrží aspoň niekoľko dní. Keď sa vôňa začne vytrácať, vyberte prírodný osviežovač a kôru nahraďte novou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *