Čo sa to deje? V Chorvátsku po vypití známeho nápoja končia ľudia v nemocnici

pexels eren li 7241460

V Chorvátsku sa v posledných dňoch objavili prípady otravy po vypití sýtených nealkoholických nápojov. Podľa najnovších správ, väčšina postihnutých malo len mierne príznaky, no niektorí trpeli poškodením tkanív.

Táto informácia bola zverejnená vo štvrtok agentúrami APA a Hina.

Celkom 34 osôb vyhľadalo zdravotnú pomoc v rôznych regiónoch krajiny. Najvážnejší prípad bol zaznamenaný v Rijeke, kde muž utrpel popáleniny pažeráka po vypití minerálnej vody s príchuťou od rakúskej spoločnosti Römerquelle, ktorú si objednal v kaviarni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Ďalší incident sa odohral v Záhrebe, kde jedna osoba vypila Coca-Colu z automatu v škole a následne zažila zdravotné problémy.

Pacienti s miernymi príznakmi boli ošetrení v desiatich nemocniciach po celej krajine.

Dôležitým zistením je, že stredisko pre forenzné vedy v Záhrebe potvrdilo vysokú zásaditosť nápoja z Rijeky, čo naznačuje možnú kontamináciu čistiacim alebo odmasťovacím prostriedkom.

Zaujímavé je, že ďalších dvadsať fliaš z rovnakého balenia bolo vyhodnotených ako bezpečné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Podľa informácií od rakúskej agentúry APA, analýza vzoriek Coca-Coly v Záhrebe nepreukázala žiadne škodlivé účinky na zdravie.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič reagoval na situáciu stretnutím s ministrami vnútra, zdravotníctva a zástupcami zdravotných úradov. Podľa jeho slov, väčšina zdravotných problémov nie je priamo spojená s konzumáciou nápojov, preto nie je dôvod na paniku. Úrady pokračujú v analýze vzoriek a vyšetrovaní okolností prípadu v Rijeke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *