Zmiešajte si toto doma a námraza z čelného skla zmizne okamžite

zamrznute celne okno

Ranné poškriabanie auta je postrachom väčšiny vodičov. Našťastie existuje oveľa jednoduchší spôsob, ako sa vysporiadať so zamrznutými oknami! Vďaka nemu nebudete strácať čas a energiu. Vaše auto bude pripravené na jazdu bez námahy a len za niekoľko sekúnd! Všetko, čo musíte urobiť, je skombinovať dve prísady.

Nočné mrazy sú na jeseň a v zime normou, rovnako ako zamrznuté okná auta. Ak patríte k vodičom, ktorí neradi strácajú čas behaním okolo auta so škrabkou, máme pre vás patent, ktorý tomu raz a navždy urobí koniec. Domáca tekutina vyrobená z dvoch ingrediencií vám okná vyčistí v priebehu chvíľky.

Ako rýchlo vyčistiť zamrznuté čelné sklá?

Pravdepodobne ste sa už stretli s najrôznejšími kvapalinami na odstraňovanie námrazy. Bohužiaľ, sú pomerne drahé a navyše mnohé z nich vám po čase na oknách zamrznú. Väčšina týchto výrobkov totiž obsahuje značné množstvo vody. Ak máte takýchto prípravkov plné zuby, môžete si doma vyrobiť vlastné, ktoré svoju úlohu splnia efektívne. Všetko, čo potrebujete, je prázdna fľaša od spreja, akýkoľvek alkohol (najlacnejšou možnosťou je denaturovaný lieh, ale jeho zápach je dosť odpudzujúci, takže rozhodnutie je na vás) a malé množstvo vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Ako si vyrobiť domácu tekutinu na zamrznuté okná?

Príprava domáceho špeciálu na rýchle odstránenie námrazy je veľmi jednoduchá. Vo fľaši s rozprašovačom zmiešajte vodu a alkohol v pomere 1:3. Dodržanie správneho pomeru je kľúčové, ak má zmes fungovať. Nastriekajte zmes na zamrznuté okná a po niekoľkých sekundách bude námraza úplne preč a vy môžete v pokoji odísť do práce.

Ako neodmrazovať čelné sklá?

Pravdepodobne ste už počuli o rôznych šikovných patentoch na zamrznuté čelné sklá. Bohužiaľ, niektoré z nich môžu narobiť viac škody ako úžitku. Jedným z takýchto trikov je polievanie okien horúcou vodou. Rozdiel teplôt môže spôsobiť prasknutie skla. Aj keď budete mať šťastie a sklo zostane vcelku, voda rýchlo vychladne a… vytvorí na povrchu novú vrstvu ľadu. Škrabku by ste sa tiež nemali pokúšať nahradiť bankomatovou kartou. Nie je vôbec účinnejšia a môže spôsobiť, že sa na skle vytvoria škaredé škrabance.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Melónové šupky zalejte na niekoľko dní a sledujte, čo sa stane

Mali by ste tiež pamätať na to, že čelné sklá nemožno škrabať, keď je motor v chode. Predpisy to zakazujú kvôli vysokým emisiám výfukových plynov. Zastavenie „za chodu“ môže trvať maximálne jednu minútu a pravdepodobne nikto nedokáže vyčistiť auto tak rýchlo. Za porušenie zákona môžete dostať pokutu vo výške 22€ , a ak policajt zistí, že zastavenie súviselo s nadmernými emisiami výfukových plynov – dokonca 67€. Oveľa lepšou možnosťou je preto naštartovať motor až po odstránení námrazy z okien.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *