Čo, to s ním je?! Turecký prezident Erdogan skolaboval počas vysielania

erdogan 1

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pozastavil svoju predvolebnú kampaň po tom, čo počas živého televízneho rozhovoru skolaboval a vysielanie bolo náhle prerušené.

Po 20-minútovej prestávke sa vrátil a povedal, že po dvoch dňoch intenzívnej kampane má „vážnu črevnú chrípku“.

Šesťdesiatdeväťročného Erdogana čaká zatiaľ najťažšia volebná kampaň. Hlavný opozičný líder Kemal Kiličdaroglu bol vybraný, aby kandidoval za skupinu šiestich politických strán.

Patril medzi viacerých opozičných lídrov, ktorí prezidentovi zaželali skoré uzdravenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Minister zdravotníctva Fahrettin Koca vo štvrtok uviedol, že prezidentov zdravotný stav je v poriadku a že má „infekčnú gastroenteritídu“. Povedal, že sa čo najskôr vráti k svojim plánovaným denným programom.

Posledné prieskumy verejnej mienky naznačujú tesný súboj o prezidentský úrad, pričom pán Kiličdaroglu má veľkú šancu na volebné víťazstvo.

Prvé kolo hlasovania sa uskutoční 14. mája a druhé kolo prezidentských volieb by sa mohlo konať o dva týždne neskôr.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Prezident Erdogan v stredu pôvodne zrušil tri vystúpenia v rámci kampane v strednej Anatólii s tým, že mu lekári odporučili zostať doma.

Potom zrušil svoje plánované podujatia vo štvrtok vrátane otvorenia prvej tureckej jadrovej elektrárne v Akkuyu na pobreží Stredozemného mora.

Namiesto toho sa bledý a unavený Erdogan pripojil k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi na otváracom ceremoniáli online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *