Dajte štyri škoricové tyčinky do soli a sledujte čo sa u vás doma stane

skorica sol

Stačí pridať 4 tyčinky škorice do misky s hrubou soľou a vyriešiť nepríjemný problém.

Po umytí a vydezinfikovaní celého domu si každý rád vychutná omamnú vôňu, ktorá sa šíri miestnosťami. Táto vôňa však nevydrží dlho a v niektorých prípadoch má tendenciu veľmi rýchlo zmiznúť. Veľký problém, ktorý väčšinu ľudí núti neustále upratovať dom, aby sa uistili, že vôňa je stále citeľná.

Existujú však aj alternatívne prostriedky, ktoré umožňujú udržať nádhernú vôňu v každom kúte domu po určitý čas. Okrem toho je jeden z týchto prostriedkov veľmi obľúbený aj preto, že odháňa hmyz, čím chráni aj rastliny v dome.

Na to, aby váš domov nádherne voňal, vám stačí škorica a soľ – tu je návod, ako na to
Keď totiž prídu teplejšie mesiace, muchy a komáre sa vrátia do domu a často môžu spôsobiť problémy aj rastlinám. Našťastie, tento prostriedok ich dokáže odohnať a zároveň zabezpečí nádhernú vôňu v celom byte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neexistujú lepšie raňajky. Pocítite prílev energie a vaše brucho bude ploché

Ako prvé si zaobstaráme malú sklenenú nádobu, do ktorej nasypeme asi päť polievkových lyžíc hrubej soli. Získať hrubú soľ by nemal byť problém, pretože táto zložka sa už nachádza v drvivej väčšine kuchýň.

Po naplnení nádoby hrubou soľou (približne do polovice) by sme mali do vnútra sklenenej nádoby pridať trochu zmäkčovadla.

Môžeme použiť výrobok, ktorý používame na zabezpečenie toho, aby naše oblečenie zostalo vždy voňavé. Stačí pridať trochu do sklenenej nádoby a zľahka pretrepať, aby tekutina klesla dolu.

Hneď ako zmäkčovadlo zmizne, môžeme pridať tretiu zložku, ktorá charakterizuje tento roztok, klinčeky. Pridajte za hrsť a pridajte viac hrubej soli, kým sa klinčeky nezakryjú.

Po dobrom zakrytí opäť pridajte zmäkčovadlo, pričom vždy dbajte na to, aby sa dostalo dnu cez hrubú soľ. V tejto chvíli nám zostáva už len pridať do pripravovaného roztoku tyčinky škorice.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zbavte sa slimákov v záhrade. Stačí posypať niečím, čo máte v kuchyni

Zapáľte škoricové tyčinky a vychutnajte si vôňu.

Čo musíme urobiť? Je to veľmi jednoduché. Vezmite štyri škoricové tyčinky a zaveďte ich vertikálne do zmesi. Zvyčajne je potrebné použiť štyri z nich a rozmiestniť ich tak, aby vytvorili štyri rohy, ale je možné použiť ich aj viac.

Ako sme už spomenuli, tento prostriedok je ideálny na odpudzovanie múch, komárov a všetkého rôzneho hmyzu, ktorý sa v lete znovu objavuje v záhrade, na parapetoch a vo vnútri domu.

Rastliny sa budú tešiť z tohto vynikajúceho obranného prostriedku. Okrem toho vôňa, ktorú bude tento roztok šíriť, bude omamná.

Zostáva už len pomocou zapaľovača zapáliť vrchol škoricovej tyčinky do červena, aby sa vôňa uvoľnila v celom dome. Tento prostriedok môžeme použiť vo všetkých miestnostiach: účinnosť je zaručená okamžite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *