Dajte toto do kuchyni a otravné malé mušky rýchlo zmiznú. Priam to neznášajú

ovocne musky

Objavil sa u vás doma otravný malý hmyz, ktorý sa zdržiava najmä okolo vašich potravín? Vieme, ako sa ich zbaviť! Tu je spoľahlivý spôsob, ako sa zbaviť ovocných mušiek. Všetko, čo potrebujete, nájdete vo svojej kuchyni.

Ovocné mušky priťahuje predovšetkým vôňa ovocia vrátane pokazeného ovocia. Nepohrdnú ani inými zvyškami potravín a kvasiacim odpadom z domácnosti. Láka ich aj vôňa liehovín, napríklad piva a vína. Najčastejšie sa preto vyskytujú v kuchyni. Ich prítomnosť je nepríjemná a nebezpečná. Tento malý hmyz prenáša do potravín baktérie a vírusy. Preto by mal každý vedieť, ako bojovať proti ovocným muškám, aby hmyz rýchlo unikol.

Ako sa zbaviť ovocných mušiek?

Najjednoduchším spôsobom, ako zbaviť domácnosť hmyzu (nielen ovocných mušiek), je použiť vône, ktoré ich dráždia. Na ovocné mušky dobre funguje kombinácia cesnaku a klinčekov. Je to lacný a účinný spôsob, ako odohnať hmyz. Vezmite niekoľko strúčikov cesnaku a rozdrvte ich, aby sa uvoľnila šťava. Potom do každej vložte niekoľko strúčikov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte cesnak takto. Stratí svoju skvelú chuť

Takýto repelent rozmiestnite na miestach, kde sa potulujú čierne mušky. Môžete ich umiestniť aj okolo okien, aby sa hmyz nevracal. Ovocné mušky budú v panike utekať. V ich stopách pôjde aj iný hmyz vrátane múch a komárov.

Ako inak možno ovocné mušky odradiť?

Vôňa cesnaku môže byť dráždivá nielen pre hmyz. Ak ho nemáte radi, vyskúšajte iný spôsob odpudzovania ovocných mušiek. Aj ten sa spolieha na vôňu, ale oveľa príjemnejšiu ako štipľavá vôňa cesnaku. Použite vanilkový olej. Mušky ho absolútne neznášajú. Jednoducho nalejte trochu oleja do misky alebo na malý tanierik a umiestnite ho na miesta, kde sa objavil otravný hmyz. Začnú utekať. Ak chcete svoj domov ochrániť pred ich návratom, olejom namažte okenné rámy a dvere. Vôňa vanilky bude pre ne neprekonateľnou bariérou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! V týchto potravinách našli červíky, okamžite ich vyhoďte

Čo môžete urobiť, aby ste zabránili návratu mušiek?

Mušky sú najaktívnejšie, keď je teplé počasie. Preto by ste si najmä na jar, v lete a začiatkom jesene mali dávať pozor na to, čo nechávate na skriniach.

  • Skazené ovocie okamžite vyhoďte do uzatvárateľného koša.
  • Taktiež nenechávajte otvorený džem alebo sladké nápoje v pohároch na očiach.
  • Hneď po jedle umyte špinavé taniere alebo ich vložte do umývačky riadu, aby nepriťahovali hmyz.
  • Kuchynské pracovné dosky často umývajte, aby na nich nezostávala špina, ktorá môže prilákať ovocné mušky.
  • Snažte sa čo najčastejšie vyhadzovať biologický odpad do kontajnera mimo domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *