Ďalšia skrytá funkcia práčky, ktorá vám pomôže v núdzovej situácii

pranie

Je ťažké si dnes predstaviť život bez práčky. V súčasnosti je nevyhnutným spotrebičom v každej domácnosti. Ukazuje sa však, že o existencii istej skrytej funkcie vašej práčky možno ani neviete. Zistite, ako ju aktivovať a na čo ju možno použiť!

Môžeme sa považovať za šťastlivcov, pretože nie sme ako naši predkovia odsúdení na pranie v studenej rieke alebo potoku. Nemusíme prať ani vo vani alebo používať strúhadlo. Hoci kedysi bola práčka luxusom, dnes je to spotrebič, bez ktorého si ťažko predstaviť fungovanie akejkoľvek domácnosti.

V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo moderných modelov práčok so stále zaujímavejšími vymoženosťami. Ukazuje sa však, že aj keď periete každý deň, je možné, že o určitej skrytej funkcii vašej práčky neviete. Zistite, či ste o nej už mali vedomosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nie je klasické maslo. Pôsobí na črevá ako balzam a mal by ho mať každý doma

Skrytá funkcia vašej práčky

Mnohé modely moderných práčok majú špeciálnu funkciu, ktorá umožňuje pranie prerušiť, napr. vhodiť do práčky niektoré kusy oblečenia, ktoré sa vám nehodili. Bohužiaľ, staršie modely túto funkciu pravdepodobne nemajú.

To však neznamená, že nemajú funkciu núdzového otvorenia dvierok. Z článku uverejneného na stránke onet.pl sa môžeme dozvedieť, že istý TikToker, ktorý vedie účet na tému čistenia, odhalil tajomstvo, ako aktivovať skrytú funkciu práčky.

Ak sa však rozhodnete otvoriť dvierka práčky týmto spôsobom, nezabudol predtým chrániť podlahu. Najlepšie to urobíte tak, že na zem položíte niekoľko uterákov alebo dobre nasiakavých handier.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Ako sušíte bielizeň v práčke?

Trik s núdzovým otváraním dvierok nie je jedinou skrytou funkciou práčok. Ak si chcete uľahčiť pranie a následné sušenie oblečenia, mali by ste vedieť, že väčšina týchto typov spotrebičov je vybavená funkciou zodpovednou za sušenie oblečenia. V skutočnosti stačí po vypraní odevov vybrať ich z práčky a potom ich opatrne zabaliť do veľkého a čistého uteráka.

Potom vložte zabalený odev späť do prázdneho bubna a nastavte cyklus odstreďovania. Nezabudnite, že čím vyššie sú otáčky odstreďovania, tým dôkladnejšie sušenie možno očakávať. Nezabudnite však venovať pozornosť pokynom na štítku s údajmi o starostlivosti. V opačnom prípade by ste si mohli oblečenie zničiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *