Dáva si čaj do topánok a vyriešil veľký problém

topanky smrad

Výrobky, ktoré používame v kuchyni, sú nezriedka užitočné aj na iné ako potravinárske účely. Najčastejšie na to používame sódu alebo ocot. Na druhej strane som našiel skvelé využitie pre čaj.

Sóda a ocot sú potravinárske výrobky, ktoré sú skvelé aj na čistenie rôznych povrchov. Nezriedka sa používa aj citrónová šťava. Kávová usadenina je zasa skvelá na pohlcovanie pachov z chladničky alebo odpudzovanie komárov – určite si pozrite tento článok.

Čaj nielen na smäd

Ukazuje sa, že čaj patrí aj medzi kuchynské produkty, ktoré dokážu vyriešiť iné problémy ako hlad alebo smäd. Už dlho je známe, že je výborný ako obklad na opuchnuté a unavené oči. Z rôznych druhov čaju sa dajú pripraviť nálevy, ktoré poskytnú úľavu nohám. A práve o nohách budeme dnes hovoriť. Nie však nepriamo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do dverí chladničky vložte papier a zatvorte ich. Trik, ktorý šetrí peniaze a nie málo

Keď som sa pred niekoľkými mesiacmi dozvedela o patente na čaj, okamžite som ho začala používať. Nie sú to vlastne žiadne náklady, pretože tento výrobok je vo väčšine kuchýň. Trik si nevyžaduje ani pracnú prípravu, miešanie desiatok ingrediencií či strávenie príliš veľa času. Hodí sa čerstvý, neuvarený čaj aj čaj po použití – vtedy máme aj celkové riešenie v duchu nulového odpadu. V tomto prípade ho však musíme pred použitím poriadne vysušiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto zasaďte cesnak teraz po zime a budete ho mať obrovský

Prečo si dávať čaj do topánok?

Čajové vrecúška si jednoducho vložte do topánok hneď, ako prídete domov z prechádzky, z práce alebo z posilňovne – najmä po posilňovni. Čaj dobre funguje ako pohlcovač vlhkosti, takže naše topánky budú rýchlo a prirodzene vysušené. Okrem toho tento výrobok osvieži vôňu topánok, takže budú nielen suché, ale zbavia sa aj nepríjemnej arómy. Čajové vrecúška dávam dovnútra v podstate po každom použití topánok, nielen po nejakom väčšom cvičení, a na nepríjemné pachy sa naozaj nemôžem sťažovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *