Dávate si nohy na palubnú dosku? Tieto obrázky vás prinútia prestať to robiť

z29981601IHNigdy nie kladz nog na deske rozdzielcza zdjecie

Táto téma je dobre známa z mnohých romantických komédií. Zamilovaný pár sa vydá na spoločnú cestu autom. Cestujúci si natiahne nohy na palubnú dosku a vychutnáva si lúče zapadajúceho slnka. V skutočnosti takéto správanie predstavuje obrovské riziko pre zdravie a dokonca aj život, píše Gazeta

Prečo by ste nemali mať nohy na palubnej doske? Dôvod je naozaj vážny. Zvláštna poloha, do ktorej pri takomto natiahnutí končatín dávame svoje telo, predstavuje obrovské riziko. Čo sa nám môže stať?

Prečo by ste nemali mať nohy na palubnej doske? Týmto spôsobom znižujete svoju bezpečnosť

Držať nohy na palubnej doske, akokoľvek je to pohodlné, nie je dobrý nápad. Za všetko môže systém bezpečnostných pásov a airbagov. Keď sedíte štandardným spôsobom, zádržné systémy majú najväčšiu šancu zachrániť vás pri nehode. Akákoľvek zmena polohy ovplyvňuje ich účinnosť. Cestujúci však môžu byť takto ohrození nielen pri nehodách. Ich zdravie je ohrozené aj pri prudšom brzdení. Pri neprirodzenej polohe tela môže cestujúci ľahko skĺznuť zo sedadla a ocitnúť sa na podlahe vozidla. To následne môže viesť k poškodeniu chrbtice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nepoučiteľní Slováci stále zle zapojujú spotrebiče do roztrojky. Môžete vyhorieť

Airbagy sa uvoľňujú naozaj značnou silou. Preto sa tým, že na nich držíte nohy, vystavujete riziku vážneho zranenia. V prípade nehody si o ne môžete zlomiť končatiny na viacerých miestach. V niektorých prípadoch môže dôjsť aj k zlomenine stehennej kosti alebo dokonca k poraneniu hlavy spôsobenému nárazom kolena cestujúceho. Pred týmto spôsobom cestovania varuje tiktoker s prezývkou abuniapt, ktorý sa so svojimi divákmi delí o desivé röntgenové snímky. Pohľad na ne je skutočne mrazivý.

Svoje snímky zdieľala po nehode, aby varovala ostatných. „Neuvedomujete si to nebezpečenstvo“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sú raňajky skutočne najdôležitejšie jedlo dňa? Prečítajte si toto

Grainne Kealyová sa na vlastnej koži presvedčila o nebezpečenstve, ktoré predstavuje vyloženie nôh na palubnú dosku. Dievča bolo účastníčkou nehody, ktorá jej natrvalo poškodila telo. Dnes zdieľa fotografie, aby varovala ostatných pred podobným správaním. Žene nohy natrvalo poškodili tvár. Až po 10 rokoch a mnohých operáciách sa žena úplne zotavila.

Grainne vo svojom príspevku varovala ostatných pred podobným správaním. Priznala, že nebyť pomoci chirurgov, zubárov, oftalmológov a zdravotných sestier, nebola by sa zotavila. V popise k fotografii vyzvala ľudí, aby počas jazdy autom zachovávali bezpečnosť.

Nezabudnite, že nohy nesmiete mať na palubnej doske. Je desivé, koľko ľudí to stále robí. Neuvedomujú si to nebezpečenstvo. Nerobte rovnakú chybu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *