Definitívne: Po roku 2035 si nové naftové a benzínové auto nekúpite, štáty EÚ sa dohodli

naftove auta zakaz eu

Štáty EÚ schválili pravidlá na ukončenie predaja áut na benzín a naftu v roku 2035, čo znamená, že od tohto roku budú spoplatnené všetky emisie zo spaľovacích motorov. Tento krok by mohol mať obrovský vplyv na automobilový priemysel a jeho budúcnosť.

Podľa informácií od Reuters, definitívne schválená norma prakticky znemožňuje predaj nových vozidiel s konvenčným pohonom. Tento krok znamená, že automobilový priemysel bude musieť zmeniť svoje výrobné postupy a začať sa sústrediť na výrobu ekologickejších vozidiel, ktoré budú používať alternatívne zdroje energie, ako sú napríklad elektromotory.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Toto rozhodnutie sa týka všetkých 27 krajín EÚ, ktoré sa zaviazali k redukcii emisií oxidu uhličitého o 55 % do roku 2030 a k dosiahnutiu neutrality v emisiách do roku 2050. Tento krok by mal viesť k zníženiu znečistenia ovzdušia a ochrane životného prostredia.

Zástancovia tejto iniciatívy tvrdia, že toto rozhodnutie pomôže Európskej únii dosiahnuť svoje klimatické ciele a zabezpečiť, že budúcnosť európskej mobility bude čistejšia a udržateľnejšia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Napriek tomu, že toto rozhodnutie môže byť pre niektorých ľudí ťažké na prijatie, mnohí tvrdia, že to je nevyhnutný krok k zabezpečeniu udržateľnej budúcnosti a ochrane našej planéty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *