• 15 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Diery na koši na opraté oblečenie majú veľmi dôležitú úlohu

Diery na koši na opraté oblečenie majú veľmi dôležitú úlohu

Všimli ste si, že v košoch na bielizeň sú vždy výrazné diery? Určite nie sú vytvorené na dekoratívne účely, ale plnia určitú funkciu. Odpoveď možno mnohých z vás prekvapí.

Koše na bielizeň sú prakticky v každej domácnosti a hoci sa líšia materiálom alebo modelmi, vždy majú na svojom povrchu otvory. Nevznikli tam náhodou, pretože plnia špecifickú funkciu. Zistite riešenie tejto hádanky.

Otvory v košoch na bielizeň sú špeciálnou úpravou

Na jednom internetovom fóre bola položená otázka: Prečo majú koše na bielizeň diery? Objavilo sa množstvo odpovedí: niektorí si mysleli, že vďaka tomu sú koše ľahké, iní si mysleli, že je to kvôli zníženiu množstva použitého materiálu. Pravda je úplne iná, pretože otvory sú navrhnuté tak, aby poskytovali viac vzduchu bielizni, ktorá sa v nich nachádza.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú pastu do záchodu. Majú na celé mesiace pokoj

Správne množstvo ventilácie zabraňuje tomu, aby sa bielizeň zhnila, ak ju nemôžeme hneď zavesiť na sušičku. Stačí umiestniť kôš na voľné priestranstvo a oblečenie nebude nepríjemne zapáchať. Tvorca tohto koša presne vedel, s akými problémami sa ľudia stretávajú, a vytvoril ideálny výrobok pre každý rozpočet.

Začína vám bielizeň zapáchať? Možno je na vine práčka

Ak vaše oblečenie začne napriek praniu nepríjemne zapáchať, môže to byť znamenie, že vo vnútri práčky sa začína diať niečo zlé. Najčastejšie ide o znečistený filter a gumu obklopujúcu bubon. Zvyšky pracích prostriedkov, špina a vlasy sa tam radi zhromažďujú, a keďže majú neustály prístup k vlhkosti, po čase začne všetko hniť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už dlho konzumujete výrobky s obsahom červov: Tu je 5 najobľúbenejších príkladov

Našťastie sa tohto problému môžete ľahko zbaviť pomocou domácich výrobkov. Do zásuvky na pracie prostriedky dajte 3 polievkové lyžice jedlej sódy a pridajte pol pohára octu. Spustite program s teplotou nie nižšou ako 60 stupňov Celzia a výrobky dôkladne vyčistia práčku.

Jedlá sóda a ocot majú antibakteriálny a protiplesňový účinok, odstraňujú plesne a nečistoty. Na konci programu bude spotrebič žiarivo čistý a nepríjemný zápach zmizne spolu s octom. Tento postup je dobré vykonať raz za niekoľko týždňov a vaša bielizeň už nikdy nebude zapáchať.

Podobné články

Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…
Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *