• 10 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Do ovládača dajte kúsok alobalu. Výrobcovia to taja, aby zarobili na všetkom

Do ovládača dajte kúsok alobalu. Výrobcovia to taja, aby zarobili na všetkom

Hoci je éra inteligentných domácností, v ktorých všetko ovládate prostredníctvom mobilu alebo hlasu, čoraz viac v móde, jedno zariadenie zostáva v srdciach mnohých nenahraditeľné: diaľkový ovládač. Hoci moderný televízor môžete ovládať telefónom, pocit z klasického diaľkového ovládača je často nenahraditeľný.

Všetci poznáme ten moment, keď nás diaľkový ovládač zradí. Či už nefunguje vôbec, má slabú odozvu alebo vynecháva.

Či už ide o televízor alebo iný spotrebič, diaľkový ovládač je nevyhnutnosťou. Najčastejším vinníkom sú vybité batérie, preto je dobré mať doma náhradný balík.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú pastu do záchodu. Majú na celé mesiace pokoj

Ak však výmena batérií nepomôže, mnohí už hľadajú nový ovládač na internete, kde sa zvyčajne stretávajú s vysokými cenami originálov alebo zle kompatibilných univerzálnych ovládačov.

Napriek tomu v situáciách, keď tlačidlá ovládača potrebujú väčší tlak alebo nefungujú vôbec, nie je vždy nutné kupovať nový. „Ovládače sa dajú ľahko opraviť. Väčšinu problémov spôsobujú nečistoty v spojoch,“ hovorí opravár elektroniky Daniel Altman.

Nečistoty medzi tlačidlami a spojmi, či už ide o prach alebo zvyšky nápojov, dokáže odstrániť aj laik. Altman radí: „Stačí použiť handričku namočenú v liehu alebo mydlovej vode, očistiť jednotlivé tlačidlá a spoje a potom nechať ovládač vyschnúť.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajíčok. Využite ich na toto a ušetríte peniaze

Ak toto riešenie nefunguje, problém môže byť vo vodivých gumových plochách tlačidiel. Tie sa dajú objednať a vymeniť. Alternatívou je použitie kúska fólie a obojstrannej pásky.

Bez ohľadu na technologický pokrok zostáva diaľkový ovládač ikonou modernej domácnosti a vďaka radám, ako je tá od pána Altmana, môžeme predĺžiť jeho životnosť, a tým aj komfort sledovania našich obľúbených programov.

Podobné články

Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby.…

Špinavá obrazovka televízora alebo počítača nás…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *