Do ovládaču dajte alobal. Česi našli spôsob, o ktorom výrobcovia nehovoria

ovladac do tv

Pravdepodobne ste sa už doma stretli so situáciou, keď diaľkový ovládač televízora zrazu prestal fungovať. Kedysi bolo možné ovládať televízor priamo na zariadení, dnes to už nie je bežné. Diaľkové ovládanie jednoducho potrebujete, ale čo ak sa vám to stane niekedy večer?

Postup je jednoduchý

Už len situácia, že nemáte náhradné batérie, je nepríjemná. Samozrejme, môže sa stať, že ovládač nebude fungovať ani po výmene batérií. Vtedy väčšina ľudí volí radikálne riešenie. Starý diaľkový ovládač od televízora vyhodia do koša a hľadajú nový. Ale aký si kúpiť? Originálny, ktorý je drahý, alebo neoriginálny, ktorý nemusí fungovať tak dobre? Všetky otázky.

V prvom rade by ste si však mali uvedomiť, že diaľkový ovládač je veľmi jednoduché zariadenie, ktoré je takmer nemožné zničiť. A je tiež veľmi jednoduché ho opraviť. Zvládne to aj úplný nemehlo a laik. Je to lacnejšie a zvyčajne rýchlejšie ako zaobstarať si nový diaľkový ovládač.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Diaľkový ovládač používame veľmi často, už mnoho rokov. Nie je prekvapujúce, že raz za čas môže vyvetrať hlavu. To však hovorí o jednom: potrebuje trochu osviežiť. Je totiž zložený z rôznych spojení, ktoré sa časom zašpinia, stanú sa menej citlivými a nakoniec prestanú reagovať úplne. Je skrátka potrebné zbaviť sa nečistôt medzi tlačidlami a kĺbmi, ktoré sa tam z času na čas nevyhnutne nahromadia. Keď ovládač otvoríte, možno budete prekvapení, čo nájdete.

Hlavne alobal

Dôležité však je, že ovládač sa dá ľahko vyčistiť. Nebojte sa žiadnych drobných súčiastok, ktoré by ste mohli stratiť alebo zničiť. Jednoducho odskrutkujte ovládač a ošetrite vnútornú stranu gumových tlačidiel handričkou namočenou v liehu alebo mydlovej vode. Potom nechajte vyschnúť. Môžete použiť aj vatovú tyčinku, aby ste sa dostali do menších otvorov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Môže sa však stať, že ovládač nebude fungovať ani po tomto ošetrení, čo je zvyčajne spôsobené prílišným opotrebovaním vodivej gumy na tlačidlách. Našťastie sa však dajú objednať nové a ľahko vymeniť. Veľmi ľahko ich nájdete na internete.

Tým sa však starostlivosť o diaľkový ovládač televízora alebo iného zariadenia nekončí. Opraviť a vylepšiť ho môžete aj veľmi špeciálnym spôsobom, ktorý predstavila skupina Čechov. Budete potrebovať alobal, obojstrannú lepiacu pásku a dierkovač. Všetko je jednoduché a zvládne to každý. Presný postup si môžete pozrieť vo videu.

2 Replies to “Do ovládaču dajte alobal. Česi našli spôsob, o ktorom výrobcovia nehovoria

  1. To niekto vymysle komplikovane “koleso”… dotykové plôšky po očistení treba ošetriť niečim vodivým. Jednoducho stačí zobrať ceruzku a plôšky “dôkladne popísať”. Grafit je elektricky vodivý a problém je vyriešený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *