• 10 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Vlhkosť v dome vám okamžite zmizne. Stačí urobiť tieto opatrenia

Vlhkosť v dome vám okamžite zmizne. Stačí urobiť tieto opatrenia

Vlhkosť v pivniciach môže spôsobiť množstvo komplikácií vrátane narušenia stavebných materiálov, rastu plesní a nepriaznivých podmienok na skladovanie potravín. Napriek tomu existujú jednoduché a dostupné spôsoby, ako sa s touto nežiaducou vlhkosťou vysporiadať.

Menej tradičná metóda: grilovanie

Nie je to len zábava a chutné jedlo; grilovanie môže byť aj praktickým nástrojom v boji proti vlhkosti. Keď otvoríte všetky vchody do pivnice a v blízkosti jedného z nich postavíte gril, vytvorí sa prúd teplého vzduchu, ktorý môže pomôcť odparovať prebytočnú vlhkosť. A kým to urobíte, môžete si rovno niečo dobré ugrilovať. Dôležité je dbať na bezpečnosť a sledovať, kam sa dym šíri.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Majitelia áut si začali sami leštiť zažltnuté svetla. Takto ľahko ich majú ako nové

Sviečky

Málokto by si pomyslel, že sviečky môžu byť viac než len dekoráciou. Ak ich správne umiestnite, môžu vytvárať teplo, ktoré pomáha cirkulovať vzduch v suteréne. Je však dôležité umiestniť ich pod vetracie otvory, aby sa zabezpečilo účinné vetranie.

Elektrické odvlhčovače

Pre majiteľov väčších pivníc je elektrický odvlhčovač zlatým štandardom. Je síce drahšia ako ostatné metódy, ale zároveň je najrýchlejšia a najúčinnejšia. Na dosiahnutie maximálneho účinku odporúčame sušičku pravidelne premiestňovať do rôznych častí pivnice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

Vzduchové vaky

Pre tých, ktorí hľadajú ekologickejšie riešenie, môže byť skvelým nápadom kúpa vzduchových vakov. Tieto vrecia obsahujú špeciálne materiály, ktoré absorbujú vlhkosť z okolitého vzduchu. Jednoducho ich umiestnite do pivnice a sledujte ich činnosť.

Ekologické riešenie

Najlepšie riešenia nemusia vždy pochádzať z obchodov. Mnohé prírodné materiály, ako napríklad soľ, ryža alebo krieda, skvele pohlcujú prebytočnú vlhkosť. Jednoducho ich rozmiestnite po miestnosti v miskách alebo vreciach. Obzvlášť účinná je v tomto smere soľ; akonáhle soľ absorbuje vlhkosť a začne sa tvoriť slaná voda, je čas soľ vymeniť.

Podobné články

Nasypte toto do misky a vlhkosť u vás doma okamžite zmizne

Nasypte toto do misky a vlhkosť…

Jesenné a zimné obdobie je priaznivé…
2 eurá potrebujete na to, aby ste sa zbavili vlhkosti a potuchliny u vás doma

2 eurá potrebujete na to, aby…

Bojujete s vlhkosťou vo vašej domácnosti?…
Začala dávať misku plnú ryže do skrine. Ten efekt bol úžasný

Začala dávať misku plnú ryže do…

Ryžová miska v skrinke môže vyriešiť…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *