Čaj z húb je úplný zázrak. Pravidelné pitie vám zabezpečí niečo, po čom túži každý

caj

Hubový čaj, inovatívny nápoj, ktorý si získava popularitu najmä medzi celebritami, ako je Gwyneth Paltrow. Čo je to vlastne tento čaj a prečo by ste mali zvážiť jeho zaradenie do svojho každodenného jedálnička?

Hubový čaj, známy aj ako „hubový nálev“, je nápoj pripravený z prášku získaného z extraktu húb, často v kombinácii s čajom, napríklad zeleným. Treba však poznamenať, že sa naň nepoužívajú bežné huby dostupné v obchodoch s potravinami.

Namiesto toho sa používajú špeciálne druhy húb, ako je čaga (huba z jaseňovej kôry), reishi (huba lingzhi) a huba levia hriva. Tieto huby sa považujú za adaptogény, čo znamená, že pomáhajú telu vyrovnať sa so stresom a stimulujú jeho prirodzené obranné mechanizmy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Čaj z húb a jeho zdravotné účinky

Hubový čaj je nielen módnym nápojom, ale aj cenným zdrojom živín. Predovšetkým huby, z ktorých sa vyrába prášok do čaju, sú bohaté na vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre zdravie kostí. Okrem toho poskytujú vitamíny skupiny B, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v metabolizme organizmu. Okrem toho všetky druhy húb obsahujú bioaktívne rastlinné zlúčeniny, ktoré pôsobia ako silné antioxidanty a posilňujú imunitný systém.

Podpora tráviaceho traktu

Okrem bohatstva živín sa hubovému čaju pripisuje aj podpora tráviaceho traktu. Prebiotiká obsiahnuté v hubách môžu meniť zloženie črevného mikrobiómu, čo prispieva k zdravému fungovaniu tráviaceho traktu.

Hubový čaj recept na večnú mladosť?

Huba Čaga, ktorá je často prítomná v hubovom čaji, je známa svojím mimoriadne vysokým obsahom antioxidantov, ktoré pomáhajú pri regenerácii buniek. Hoci zatiaľ neexistujú jasné dôkazy o tom, že huba Čaga má účinky proti starnutiu, jej schopnosť bojovať proti oxidačnému stresu naznačuje, že môže mať pozitívny vplyv na proces starnutia organizmu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa stane, ak doma dáte do rohov soľ. Zachraňuje to domácnosti

Kedy si dať pozor na čaj z húb?

Hoci čaj z húb môže mať mnoho zdravotných prínosov, musíte mať na pamäti, že ovplyvňuje účinnosť niektorých liekov a pri nadmernej konzumácii môže brániť vstrebávaniu živín. Preto skôr, ako začnete pravidelne piť hubový čaj, poraďte sa so svojím lekárom a dbajte na striedmosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *