Ľudia našli trik a začínajú si dávať do umývadla alobal

alobal

Upchatý odtok v kuchyni je skutočnou nočnou morou. Zvážte možnosť vyskúšať domácu alternatívu, aby vám podobné nepríjemnosti v budúcnosti nedali spať. Stačí jednoduchý trik a trochu kreativity, aby ste sa problému zbavili.

Upchatý drez je zvyčajne dôsledkom nesprávneho umývania riadu a rýchlo sa môže stať skutočným problémom. Je preto lepšie mu predchádzať, ako neskôr minúť majetok na návštevu inštalatéra. Ako to môžete urobiť? Tu je niekoľko tipov.

Vezmite si kúsok hliníkovej fólie a zabudnite na upchatý odtok. Jednoduchý trik

Stačí chvíľka nepozornosti alebo pošmyknutie a tuk z panvice sa dostane do odtoku. Potom, keď vychladne, rýchlo stuhne a zmení sa na pevnú látku, takže sa usadí na potrubí, zmenší jeho svetlosť a spôsobí expresné upchatie odtoku. Už po určitom čase začne voda prúdiť oveľa pomalšie a stáť v umývadle a z potrubia sa šíri nepríjemný zápach. Aby ste zabránili upchatiu potrubia, stačí použiť trik s kúskom hliníkovej fólie. Ukázal ho online používateľ TikTok, ktorý vedie profil @hollydormer.

Z listu alobalu vytvorte „nádobu“, do ktorej vylejete zvyšky tuku z panvice alebo iného pokrmu.
Kusom hliníkovej fólie vysteľte odtok drezu.
Potom obsah spolu s fóliou vysypte do vhodnej nádoby.
Panvicu utrite papierovou utierkou a až potom ju umyte.

@hollydormer Never going back. Who else does this? #lifehackvideo #standardpractice #lifehack #baconhack #grease ♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

Ako odblokovať kuchynský odtok? Siahnite po jedlej sóde a troške octu.

Ak sa vám však nepodarilo zabrániť upchatiu potrubia, nič nie je stratené. Existuje totiž jednoduchý domáci prostriedok na účinné a rýchle odblokovanie. Je to zmes dvoch spoľahlivých produktov z kuchynskej skrinky. Jedlá sóda a ocot môžu poslúžiť ako prírodné riešenie na odblokovanie a vyčistenie zapáchajúceho odtoku. Pri odblokovaní odtoku postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

Začnite tým, že do odtoku nalejete hrniec vriacej vody.
Potom nasypte šálku jedlej sódy a 1 šálku vody/1 šálku roztoku octu.
Zakryte odtokovú zátku a počkajte 5 až 10 minút.
Do odtoku opäť nalejte vriacu vodu.
Bublajúca reakcia jedlej sódy a octu pomáha uvoľniť upchatý odtok a vriaca voda z kroku 4 ho pomáha odstrániť z potrubia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *