• 8 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Slováci pozor! Ak si nájdete toto pred dverami, pozorujú vás zlodeji

Slováci pozor! Ak si nájdete toto pred dverami, pozorujú vás zlodeji

Portál opísal nezvyčajný spôsob zlodejov, ktorý zverejnili obyvatelia vroclavského sídliska Popowice. Jedna z obyvateliek napísala v susedskej skupine „Popowice Online“, že na rohožke pred dverami našla zvláštne predmety. O týždeň neskôr sa zasa na tej istej ulici zlodeji vlámali do jedného z bytov.

Členovia susedskej skupiny zverejňujú fotografie a videozáznamy ľudí, ktorí sa správajú nezvyčajne. Navzájom sa tiež varujú vyvesením varovaní na schodiskách. Fotografia jedného z nich sa v skupine objavila 2. septembra.

Zlodeji si označujú byty tak, že na rohožke alebo zárubni dverí nechávajú drobné predmety: mince, drôty, dokonca aj Tic Tac, značky kriedou atď.

Obyvatelia vroclavského sídliska upozorňujú, že tento problém narastá. Autori k správe pripojili fotografiu muža, ktorý vraj „kontroluje“ byty, či v nich nie sú nájomníci. Zároveň apelovali na to, aby všetky takéto signály nahlásili polícii.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

Takto zlodeji kontrolujú, či ste doma. Pozrite sa na rohožku!

Podľa portálu news.gazeta.co.uk bol ten istý muž údajne zachytený na videu z 29. augusta tohto roku, ktoré bolo zverejnené na rovnakej skupine. Je na ňom vidieť, ako sa muž skláňa k rohožke pod dverami a potom rýchlo uteká smerom ku schodom.

O tom, ako si zlodeji označujú byty, aby ich mohli vykradnúť v neprítomnosti majiteľov, sme už viackrát písali. Polícia zdôrazňuje, že riadne zabezpečenie obydlia je dôležité najmä v dovolenkovom období, pretože vtedy najčastejšie dovolenkujeme a odchádzame na dlhší čas. September je však mesiac, v ktorom sa mnohí ľudia rozhodnú odísť na dlhšie aj kvôli menšiemu počtu ľudí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Otvorte okná a posuňte posuvník. Zabudnite na vlhkosť na oknách

Na druhej strane, zlodeji nezaháľajú. Zlodeji používajú rôzne triky, ktoré im pomáhajú určiť, či sa v danom čase niekto nachádza v dome. Mnohokrát sa to zločinci snažia zistiť tak, že pod rohožku dajú drobné predmety – často napríklad plochú, drobivú sušienku, koláč alebo cukrík. Často tiež označujú dvere príbytkov rôznymi symbolmi. V poslednom čase sa v správach objavil aj iný spôsob zlodejov: hodiť mincu na rohožku pred dverami.

Podobné články

Našli ste si túto vec pred dverami? Je možné, že si vás označili zlodeji

Našli ste si túto vec pred…

Vedeli ste, že zlodeji si označujú…
Nový trik zlodejov: Našli ste si takto pred dverami rohožku? Dajte si veľký pozor

Nový trik zlodejov: Našli ste si…

Zlodeji sú počas sviatkov mimoriadne aktívni,…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *