Po opratí vám chýbajú ponožky? Toto je dôvod, prečo vám ich práčka „žerie“

pracka

Dali ste do práčky 2 ponožky a 1 ste vytiahli? To vôbec nie je taká zriedkavá udalosť. Ukázalo sa, že aj mnohé iné drobné kúsky oblečenia sa v práčke stratia bez stopy. Vysvetľujeme, kam miznú ponožky, nohavičky a podprsenky.

Niekedy sa pri triedení bielizne stane, že medzi bielymi predmetmi zaplače farebná ponožka alebo naopak. Vtedy je vybratie ponožky bez páru z práčky úplne normálne. Stáva sa však, že do práčky vložíte 2 ponožky a vytiahnete 1. Ako sa pár rozložil? A kam vlastne zmizla chýbajúca ponožka? Tu je riešenie tejto odvekej záhady.

Kam miznú ponožky?

Ak sa vám počas prania pravidelne strácajú ponožky, je to zlé znamenie. S najväčšou pravdepodobnosťou je vaša práčka chybná. Ponožky, ako aj nohavičky, ramienka podprsenky, drobné mince z vreciek a iné drobné predmety najčastejšie miznú v dôsledku… porušeného tesnenia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Poškodenie zvyčajne nie je viditeľné voľným okom, pretože je skryté. Keď sa bubon začne otáčať, tesnenie sa roztiahne. Keď sa počas odstreďovania do otvoru dostane čo i len kúsok ponožky alebo iného malého kusu oblečenia, je okamžite vtiahnutý do vnútra práčky. Ak ho chcete dostať von, musíte odstrániť spodnú časť spotrebiča. Niektorí ľudia, keď to urobili, našli v spodnej časti práčky skutočnú baňu pokladov.

Čo môžete urobiť, aby vám ponožky nezmizli?

Už viete, kde vaše ponožky miznú. Teraz vás pravdepodobne zaujíma, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili. Existuje niekoľko prosieb, ktoré môžete použiť. Pred vhodením ponožiek do bubna ich môžete zviazať špendlíkmi. Spojením sa budú ťažšie vťahovať pod tesnenie. Ak k sebe pripnete viac ako 1 pár, pravdepodobnosť, že tento trik bude fungovať, sa ešte zvýši.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Malé kusy oblečenia vrátane ponožiek môžete prať v uzatvárateľných bavlnených vreckách. Zabránite tak tomu, aby sa „potulovali“ po celej práčke, zachytávali sa o iné oblečenie a boli vťahované poškodeným tesnením. O práčku sa tiež oplatí starať, aby sa nepoškodila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *