Ľudia si začali kresliť čiaru kriedou okolo domu. Viete prečo?

krieda

Vedeli ste, že obyčajná krieda dokáže odpudzovať mravce? Stačí, ak vytvoríte hranicu, cez ktorú sa drobný hmyz nemá šancu dostať. Nezabudnite sa pozrieť, čo ďalšie môžete s týmto nenápadným predmetom urobiť.

Kriedu si spájame hlavne s deťmi, ktoré s ňou kreslia na rôzne plochy vonku. Ide o nepermanentný výrobok, takže sa nemusíte báť, že by za sebou zanechával nejaké väčšie nečistoty. Kúsok kriedy sa dá v našej domácnosti využiť na mnoho spôsobov, odháňanie mravcov je len špičkou ľadovca. Určite si pozrite, ako ju používať!

Čo robiť so školskou kriedou?

Ak máte doma osamotený kúsok kriedy, existuje niekoľko spôsobov, ako ju môžete použiť. Jedným z nich je potieranie mastných škvŕn na látkach. Krieda je stlačený uhličitan vápenatý, ktorý má absorpčný účinok, takže pohlcuje mastnotu. Po vypraní by mali byť tkaniny bez mastných škvŕn. Ďalším trikom na jej použitie je vložiť ju do zásuvky na príbor.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Teraz je čas rozmixovať toto ovocie a piť denne. Napraví tlak a začnete chudnúť

Krieda pohltí vlhkosť, ktorá prispieva k matnosti kuchynského náčinia. Stačí len kúsok a máte po probléme so zašlým kovom. Úplne rovnako bude fungovať aj v skrinke na náradie, kde sa náčinie môže po čase pokryť hrdzou. Je to lacný a účinný spôsob ochrany pred vlhkosťou, či už v kuchyni, garáži alebo v skrinkách na oblečenie.

Krédo na mravce v domácnosti

Mravce v domácnosti sú nočnou morou a každý, kto ich zažil, nepovie na túto tému nič iné. Namiesto toho, aby ste leteli do záhradníctva po chemikáliu, urobte to tak, aby sa škodcovia nemohli dostať do vašej domácnosti!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Kriedová hranica zabezpečí, že sa mravce nebudú môcť dostať do vášho domu. Môžete si ju nakresliť na prah, parapety alebo balkón – každé z týchto miest bude rovnako chránené. Kriedovú hranicu je dôležité často obnovovať, pretože sa rýchlo rozpúšťa, a preto už nie je taká účinná. Mravce určite nebudú chcieť vstúpiť do vášho domu, keď uvidia v ceste takúto prekážku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *