Do pohára dajte citrón a jedlú sódu. Vyriešite problém slovenských domácností

citron pohar sol vlhkost

Keď zistíte, že sa vo vašom dome objavuje vlhkosť, je dôležité konať rýchlo. To však neznamená len nákup profesionálneho, či drahého zariadenia na riešenie problému. Namiesto toho sa oplatí najprv vyskúšať jednoduché, doma vyrobené triky.

Jesenno-zimné obdobie s nižšími teplotami a častými zrážkami je obdobím, ktoré je priaznivé pre vznik vlhkosti v domácnosti. Nezanedbateľné sú aj bežné domáce práce, ktoré vykonávame každý deň. Čo môžete urobiť, aby ste sa vyhli problému s vlhkosťou? S pomocou prichádza účinný pohlcovač, ktorý si vyrobíte sami.

Prečo sa v byte hromadí vlhkosť? Dôvodov môže byť niekoľko

Primeraná vlhkosť vzduchu v domácnosti je kľúčom k zdraviu a pohode obyvateľov. Ak je príliš nízka, vo vzduchu sa vznášajú najrôznejšie mikroorganizmy, zatiaľ čo príliš vysoká môže viesť k vzniku nebezpečných plesní a tiež negatívne ovplyvniť zdravie ostatných.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nosíte tieto veci vo vreckách? Tak sa nečudujte, že máte smolu

Vlhkosť je zvyčajne spôsobená zlým vetraním alebo nedostatočným vykurovaním miestností, preto sa najprv postarajte o tieto dva problémy. Okrem toho nezabudnite, že miestnosti by sa mali aj pravidelne vetrať, najlepšie aspoň 15 minút denne.

Domáci kanister a ďalšie

V boji proti nadmernej vlhkosti pomôže aj účinný pohlcovač. Namiesto investície do drahého profesionálneho prístroja, vyskúšajte taký, ktorý si môžete vyrobiť sami. Bude lacný, ale rovnako spoľahlivý. Čo potrebujete? Pripravte si kúsok gázy, gumičku a malú nádobu alebo misku a jeden z nasledujúcich výrobkov:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  EÚ si prichystala ďalšie bezpečnostné systémy do áut. Nenaštartujete, ak nesplníte toto

bielu kriedu,
ryžu,
sódu bikarbónu,
hrubozrnnú soľ.

Keďže každý z nich má schopnosť viazať molekuly vody zo vzduchu, môžete si vybrať ktorýkoľvek z nich. Výrobok umiestnite alebo nasypte do misky alebo pohára, potom ho zakryte gázou a zaistite gumičkou. Absorbér umiestnite na miesta obzvlášť vystavené vlhkosti, napríklad do kúpeľne, na okno alebo do kuchyne. Ak chcete príjemnú vôňu, môžete pridať niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja.

Ešte lepším spôsobom je použiť namiesto misky vydlabanú a vysušenú kôru z citróna, alebo pomaranča. Môžete ich tiež nakvapkať priamo do nádoby namiesto použitia oleja. Len nezabudnite, že „náplne“ by sa mali pravidelne meniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *