Tieto potraviny radšej nekupujte, keď sú v zľave

potraviny z farmy

O Slovensku sa hovorí, že je kráľovstvom zliav. Veľké percento vecí predávaných v našich supermarketoch bolo súčasťou zľavovej akcie. Nemali by sme však zabúdať, že žiadna zľava nie je zadarmo a niekedy sa jednoducho neoplatí nakupovať v zľavách.

Pozor na zľavy na potraviny

Je rozdiel medzi klasickou zľavovou akciou, keď je olej alebo cukor za lepšiu cenu ako zvyčajne, a zľavami na tovar, ktorého kvalita je nejakým spôsobom znížená alebo sa blíži koniec jeho trvanlivosti.

V prvom prípade stačí skontrolovať, či je akcia skutočne výhodná a nie je len predajným trikom. V druhom prípade by ste mali naozaj dôkladne zvážiť, či si výrobok skutočne kúpite.

Balené mäso alebo údeniny vo výpredaji môžu byť problémom

Ak kupujete mäso vo vaničkách, dajte si pozor, ak je jeho cena príliš nízka – môže to znamenať, že už nejaký čas leží na pulte a predajca sa ho potrebuje zbaviť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

Podobný problém sa často týka napríklad hotových grilovacích špízov, rôznych grilovacích tyčiniek a podobne – ľudia tieto výrobky nekupujú tak často, a tak majú tendenciu zostať na pulte pomerne dlho. Zrazu sa na ne objaví zľava a vy ich prinesiete domov a zistíte, že zelenina v špíze je už plesnivá a mäso zvláštne zapácha.

Žiadna zľava nestojí za tráviace ťažkosti.

Mliečne výrobky pred koncom ich trvanlivosti

Mliečne výrobky, ktoré majú o deň alebo dva „skončiť“, sú často v zľave. Ak viete, že ich stihnete spotrebovať, nemusíte si robiť starosti s ich nákupom. Mali by ste ich však doma spotrebovať čo najskôr, aby ste sa uistili, že je vo vnútri ešte všetko dobré.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Osviežuje v horúčavách a upokojuje telo. Doma ho pijeme po litroch

Aj mliečne výrobky, ktoré sú „na hrane“ trvanlivosti, by ste mali spotrebovať naraz a nenechávať ich naložené v chladničke, hrozí totiž, že sa pokazia rýchlejšie ako zvyčajne.

Ovocie, zelenina a pečivo

Môže sa stať, že napríklad v supermarkete bude večer alebo skoro ráno v predaji ovocie, zelenina alebo pečivo – pravdepodobne ide o tovar, ktorý bude musieť obchod vyhodiť, ak sa nepredá.

V takom prípade si tovar veľmi pozorne prezrite. Niektoré potraviny môžu byť ešte dobré a dostanete na ne dobrú cenu, ale mnohé z nich budú nahnité, plesnivé atď. a to si domov priniesť nechcete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *