Do práčky dajte hubku na riad a vyriešite veľký problém

pracka 1

Neviem ako vás, ale mňa vždy dostane, keď v nemenovanej televíznej relácii, kde si manželky vymenia domácnosť na 10 dní, jedna z nich šmejdí po byte tej druhej a na konci víťazoslávne otvorí zásuvku v práčke a nadšene zvolá, že ešte nikdy nevidela dávkovač pracieho prostriedku taký špinavý a že títo ľudia ho nikdy neumývali. Vtedy vždy rozmýšľam, aké hodnotenie by som dostal za svoju práčku. Nuž, aby ste sa nikdy nemuseli hanbiť za stav tej svojej, vyskúšajte nasledujúce osvedčené rady.

Ocot, ocot, ocot

Každá správna netoxická gazdinka vie, že ocot vyčistí prakticky všetko v domácnosti. Nie je prekvapením, že vaša práčka na tom nie je inak.

Ocot je prírodný, takže vašej práčke neuškodí. Navyše neobsahuje chemikálie, takže nepoškodí vašu pokožku ani bielizeň. Práve naopak. Vďaka nemu bude vaša bielizeň čistá a príjemne voňavá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto zasaďte cesnak teraz po zime a budete ho mať obrovský

Bubon práčky správne vyčistíte tak, že priamo do bubna nalejete jednu šálku octu a práčku spustíte na najdlhší cyklus, pri najvyššej teplote a najvyšších otáčkach.

Pridajte aj sódu bikarbónu

V ďalšej fáze nasypte do bubna pol šálky jedlej sódy a opäť spustite práčku na rovnaký program ako pri čistení octom. Po skončení utrite vnútro práčky suchou utierkou a potom ju nechajte otvorenú. Po každom cykle by ste ju totiž mali nechať otvorenú, pretože sa tým znižuje riziko vzniku plesní.

Ďalším krokom je čistenie hubkou

Zaujíma vás, prečo na údržbu práčky potrebujete klasickú kuchynskú hubku? Áno, môžete ju použiť na drhnutie vonkajšej časti práčky, hoci nanohubka by mohla byť na túto úlohu o niečo vhodnejšia. Bežná špongia vyčistí zásobník na prací prostriedok dokonale a prakticky bez práce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Namočte trojvrstvovú hubku na umývanie riadu do octu. Potom ich vložte do zásobníka na umývací prostriedok, jednu do každej priehradky. Nechajte pôsobiť približne 10 minút. Teraz vyberte celú zásuvku a dôkladne ju opláchnite čistou vodou alebo ju utrite dočista. Môžete použiť špongiu, handričku alebo v prípade ťažko prístupných miest zubnú kefku.

Ak to budete robiť pravidelne, vaša práčka bude opäť žiariť čistotou a príjemne voňať. A pokojne sa prihláste do svojho obľúbeného programu, pretože sa nebudete musieť hanbiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *