Neperte tieto veci v práčke. Ničíte ju a znižujete jej životnosť o 5 rokov

pranie

Práčka je dôležitý domáci spotrebič, ktorý uľahčuje pranie, ale mnohí z nás ju nevedia správne používať. Sami môžeme skrátiť jej životnosť nesprávnym používaním, napríklad pridaním príliš veľkého množstva pracieho prostriedku, čo môže poškodiť jej súčasti a skrátiť jej životnosť. Preto je dôležité vedieť, ako zaobchádzať s práčkou, aby ste ju mohli používať čo najdlhšie. Čo do práčky nepatrí?

Koža a kožušina

Koža a kožušina – nikdy. Oblečenie, ako sú kožené bundy alebo kabáty, by sa nemalo prať v práčke, pretože sa môže zničiť a stratiť svoj tvar. Namiesto toho by sa mali čistiť špeciálnymi čistiacimi prostriedkami alebo odniesť do čistiarne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov nepozná skrytú funkciu záchodovej kefy

Mäkké plyšové hračky

Mäkké plyšové hračky by sa tiež nemali prať v práčke, pretože môžu stratiť svoj tvar. Namiesto toho by sa mali čistiť ručne špeciálnym čistiacim prostriedkom. Rozhodne sa nepokúšajte prať hračky, v ktorých je elektronika.

Jemné tkaniny

Tkaniny ako vlna alebo hodváb sú tiež vystavené riziku poškodenia, a preto je lepšie ich prať ručne. To platí za predpokladu, že vaša práčka nemá špeciálny program pre tieto jemné tkaniny.

Buďte opatrní pri odevoch s doplnkami

Oblečenie s kovovými doplnkami: V práčke môžete prať oblečenie s kovovými doplnkami, ako sú zipsy alebo pracky, ale majte na pamäti, že môžu práčku poškodiť. Pred praním vždy zapnite gombíky a zipsy alebo vložte takéto odevy do pracieho vrecka. Pozor aj na plastové doplnky, ktoré horšie odolávajú vyšším teplotám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako často by ste mali chodiť na veľkú? Mali by ste spozornieť, ak sa deje toto

Extrémne znečistené odevy

Ak sa chystáte prať oblečenie, ktoré je extrémne znečistené po prechádzke v prírode, mali by ste najprv odstrániť nánosy špiny. Nepomôže vám ani väčšie množstvo pracieho prostriedku. Najskôr ich vyčistite ručne a potom ich vyperte spolu s ostatným oblečením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *