Do práčky musíte hodiť túto vec, aby z nej vyšla všetka špina. Inak bude oblečenie smrdieť

pranie ocot

Práčka je veľmi dôležitou súčasťou každej domácnosti. Ale povedzte mi, poznáte ešte niekoho, kto perie po starom, ručne? Pravdepodobne nie, pretože toto je jednoducho inovácia, ktorá vám ušetrí veľa práce. Paradoxne však ľudia venujú svojej práčke minimálnu starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Aby práčka fungovala

Výrobcovia všetkých práčok počítajú s tým, že tento spotrebič bude nielen slúžiť svojmu účelu, ale že bude podstupovať aj pravidelnú údržbu, ktorá spočíva predovšetkým v jej čistení. Je to vlastne logické. Od práčky vyžadujeme, aby prala naše oblečenie, preto musí byť čistá, inak to nebude schopná robiť.

Ak sa však o práčku nebudete starať, vaše oblečenie bude vyprané nedokonale a môže byť dokonca špinavé, aj keď to na prvý pohľad nevidíte. Môže tiež nepríjemne zapáchať, čo určite nechcete.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Starostlivosť o práčku však nie je náročná. Postačí vám na to špongia alebo handrička a trochu vody vo vedre, v ktorej môžete rozpustiť prací prostriedok. Dôležité je vyčistiť tesnenia vo vnútri práčky, kde sa zvyknú hromadiť nečistoty.

Nikdy nesmiete zabudnúť vybrať zásobníky, do ktorých zvyčajne dávate zmäkčovač a prací prášok. Vezmite ich a dôkladne ich umyte v umývadle. Pravdepodobne budete prekvapení, koľko nečistôt sa v nich nahromadilo.

Neočakávané miesta

V niektorých prípadoch sa môže stať, že sa vám nepodarí dostať ruku a látku do zásobníka. Ani vtedy sa však nenechajte odradiť, ale skúste alternatívnu metódu so zubnou kefkou, ktorá sa dostane všade. Často sa vo vaničkách zachytávajú usadeniny, ktoré potom bránia kvalitnej funkcii. To isté platí aj pre filter práčky.

Nezabudnite vyčistiť dvierka práčky. Tie prichádzajú do kontaktu so špinavým oblečením a boli by ste prekvapení, čo všetko na nich uviazne. Prichádzajú však do kontaktu aj s čistými, takže nechcete, aby sa tieto veci zmiešali a opäť zašpinili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Výrobcovia potravín vedia ako na Slovákov, aby zarobili ešte viac. Na toto si dajte pozor

Pokiaľ ide o vnútro práčky, je to oveľa komplikovanejšie a pravdepodobne by ste museli postupovať podľa návodu alebo zavolať servisného technika, aby ste ho správne vyčistili. Dá sa to však vyriešiť aj doma, a to spôsobom, ktorý funguje nečakane dobre. Stačí vziať jednu alebo dve tablety do umývačky riadu, vhodiť ich do nej a zapnúť umývací program, ktorý by mal mať aspoň 60 stupňov. Nechajte ho bežať hodinu, čím sa z útrob umývačky vymyjú všetky nečistoty. Potom môžete spotrebič ďalej nerušene používať a spoľahnúť sa, že bude fungovať tak, ako má.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *