Do prania pridajte bobkový list. Robili to už naše babičky

pranie

Domáce pracie prostriedky sú fantastickým riešením. Predovšetkým sú lacnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Môžeme použiť naozaj rôzne prípravky. Čím môžeme nahradiť prací prášok?

Domácimi prípravkami môžeme ľahko nahradiť čistiaci prostriedok na podlahy alebo odstraňovač vodného kameňa. Pozrite sa, aký účinok budú mať bobkové listy na vašu bielizeň.

Ako môžete použiť bobkové listy?

Bobkové listy sa najčastejšie používajú v kuchyni. Dokážu obohatiť chuť omáčok, výborne sa hodia k mäsu a sú nenahraditeľným doplnkom do polievok. To však nie sú všetky ich možnosti.

Toto nenápadné korenie sa môže ukázať ako nepostrádateľné, keď vašu domácnosť napadnú potravinové mole. Po dôkladnom vyčistení skríň môžeme škodcov ešte viac odradiť tým, že v kuchyni rozprestrieme bobkový list.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uteráky budú mäkké a nadýchané, dokonca ani v kúpeľoch také nie sú. Namiesto prášku používam niečo lepšie

Bobkové listy odpudzujú aj komáre. Jednoducho z nich vyrobte prírodné kadidlo, ktoré bude hmyz odpudzovať počas letných večerov. Okrem toho sa bobkové listy môžu ukázať ako neoceniteľné pri praní bielizne.

bobkovy list ucinky

Používajte bobkové listy na pranie

Bobkové listy budú neoceniteľné v čase prania. Majú pozoruhodné vlastnosti, ktoré nám pomôžu vyfarbiť nežiaduce pigmenty. Keď sa farebná ponožka náhodou zatúlala medzi biele oblečenie, zachrániť nás môžu práve bobkové listy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozsypte to po dome a mravce neprídu. Máte to doma a nie je to chémia

Môžeme použiť jednu z dvoch metód. Môžeme bobkové listy vhodiť vo vrecku na bielizeň priamo do práčky spolu so zafarbeným oblečením. Ďalšou možnosťou je pripraviť si špeciálny odvar.

Odvar z bobkových listov

Pri silnom zafarbení je lepšie použiť odvar z bobkových listov. Listy zalejte vodou a priveďte do varu. Varte 5 minút a nechajte vychladnúť.

Potom namočte bielizeň do odvaru. Po niekoľkých hodinách by malo sfarbenie zmiznúť. Nenápadné korenie je zodpovedné za to, že oblečenie získa svoj pôvodný vzhľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *