Do prania začnite pridávať pivo a vaše oblečenie bude ako práve kúpené v obchode

pracka 1

Regály drogérií sú preplnené textilnými výrobkami. Ak chcete obnoviť farbu svojho oblečenia, nemusíte kupovať drahé utierky alebo tekuté pracie prostriedky. Použite recept našich starých mám, ktoré do prania pridávali… pivo.

Napriek používaniu drahých pracích prostriedkov alebo zmäkčovadiel oblečenie stráca svoju farbu. Vyblednuté a sivé oblečenie už nevyzerá tak dobre ako kedysi. To však neznamená, že musíte vymeniť svoj šatník. Môžete mu prinavrátiť jeho bývalú slávu. Stačí vám na to jeden výrobok.

Ako obnoviť farbu tmavého oblečenia?

Spôsob prania a údržby oblečenia výrazne ovplyvňuje jeho vzhľad. Pred praním je dobré prečítať si odporúčania výrobcu, ktoré zvyčajne nájdete na štítku s údajmi o starostlivosti. Nezabudnite tiež oblečenie pred vložením do bubna roztriediť.

Tým minimalizujete riziko vzniku škvŕn a straty farby. Ak však vaše textílie už stratili farbu, pridajte nabudúce do prania pivo. Aj keď to znie absurdne, tento trik používali už naše mamy a staré mamy. Stačí, ak špinavé oblečenie vložíte do misky a potom ho zalejete plechovkou piva a litrom teplej vody. Nechajte ich takto hodinu a potom ich vložte do práčky a vyperte ako zvyčajne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Zápach alkoholu nebude viditeľný, buďte si istí. Môžete pivo nahradiť akýmkoľvek iným alkoholom? Nie, pretože práve ono má stmavovacie vlastnosti. Používajte ho na čierne aj farebné tkaniny. Ošetrenie opakujte každé dva mesiace a vaše oblečenie bude dlho vyzerať dobre.

Namočte do neho bielu košeľu. Bude snehobiela

Chcete svojmu bielemu oblečeniu vrátiť pôvodnú farbu? Bielenie nie je potrebné. Všetko, čo môžete použiť na prírodné bielenie, máte s najväčšou pravdepodobnosťou doma. Potrebujete jeden z troch produktov – kyselinu citrónovú, jedlú sódu alebo ocot.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Každý z nich má dezinfekčné a bieliace účinky. Ocot silne zmäkčuje tkaniny, takže používanie zmäkčovadla už nebude potrebné. Ako teda vybieliť tkaniny pomocou jedlej sódy? Rozpustite dva balíčky jedlej sódy v teplej vode a potom do nej namočte oblečenie. Nechajte ich takto aspoň hodinu. Potom ich vyperte v práčke. Rovnaká situácia je aj pri použití kyseliny.

Ak však máte na oblečení žlté škvrny, samotná jedlá sóda nestačí. Jedlá sóda a ocot si však poradia aj s tými najhoršími škvrnami. Stačí, ak do plákania s jedlou sódou nalejete pol pohára octu. Ponorte oblečenie do roztoku a nechajte pôsobiť 1,5 hodiny. Nakoniec ich vyperte v práčke a vysušte na slnku. Budú ako nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *