• 26 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Tento trik vám ušetrí desiatky litrov vody denne a vaše účty budú lacnejšie

Tento trik vám ušetrí desiatky litrov vody denne a vaše účty budú lacnejšie

Čoraz viac ľudí sa snaží šetriť vo svojom každodennom živote a spotrebúvať menej elektriny, plynu a vody. Pokiaľ ide o vodu, existuje jednoduchý spôsob, ako jej spotrebovať oveľa menej ako doteraz. Stačí použiť jeden jednoduchý trik. Tu je návod, ako efektívne šetriť vodou.

Šetrenie vodou, energiou alebo teplom sa už pre mnohých ľudí stalo zvykom. Niektorí však stále rozmýšľajú, ako ušetriť, aby nepocítili výrazné zníženie svojej životnej úrovne. Ukazuje sa, že to môže byť oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Poznáme šikovný spôsob, ako spotrebovať menej vody a nepocítiť kvôli tomu žiadne nepríjemnosti.

Prečo šetriť vodou?

Existuje prinajmenšom niekoľko dôvodov, prečo šetriť vodou. Po prvé, voda je vzácny, ale čoraz vzácnejší zdroj. Environmentalisti bijú na poplach, že jej je na Zemi každým rokom menej a menej. Šetrenie vodou je preto nevyhnutnosťou, ak nechceme, aby nám jedného dňa došla.

Okrem toho menšia spotreba vody znamená menšie účty, ktoré treba platiť. V súčasnosti si mnohí ľudia uťahujú opasky a snažia sa ušetriť, kde sa len dá. Prečo teda nevyužiť šikovný trik, aby ste za vodu platili menej? Spôsob, ako znížiť spotrebu vody v domácnosti, je naozaj triviálny a za 1 deň môže ušetriť až niekoľko desiatok litrov tejto vzácnej tekutiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

V perspektíve jedného mesiaca tak môžete spotrebovať o niekoľko stoviek či dokonca niekoľko tisíc litrov menej a v peňaženke vám zostane pár drobných.

Ako môžem šetriť vodou?

Spôsob, ako šetriť vodou, zdieľal na TikToku autor kanálu @poukladanegary. Žena prezradila, že si v umývadle v kúpeľni zriadila 4-litrovú misku. Keď si umýva ruky, voda neodteká do odtoku, ale zostáva v nádobe. Neskôr ju môže použiť na splachovanie toalety. Tiktokerová hovorí, že týmto šikovným spôsobom každý deň nazbiera 10 misiek, teda 40 litrov vody.

@poukladanegary Od kilku miesięcy w umywalce mam miskę do której zbieram codziennie wiele litrów wody! Mycie rąk, mycie i płukanie zębów, czyszczenie różnych rzeczy sprawiają, że do drugiego obiegu trafia od 5 do 10 misek dziennie. Tym samym oszczędzam taką samą ilość spłukiwań toalety. Biorąc pod uwagę, że moja spłuczka wypuszcza od razu cały zbiornik, jestem do przodu kilka litrów 💁‍♀️ Co sądzicie o takim rozwiązaniu? ☝️ #oszczedzaniewody#zmniejszenierachunkow#mniejszerachunki#ekozycie#pomagamynaturze#domowerozwiazania#domowesposoby#porady#oszczednydom#ekonomicznydom#wodatozycie#jakoszczedzacpieniadze#drugiobieg#slowlife#nostress#wrzesień#nowasteliving#domoweinspiracje#idea#wegan ♬ Every Second – Mina Okabe

Ako inak môžete ušetriť vodu?

Patent na misky môžete použiť aj v kuchynskom dreze na zber vody z umývania riadu. Ľudia komentujúci video na kanáli @poukladane gary tiež odhalili niekoľko podobných patentov. Keď sa sprchujem, postavím vedľa vedro. Počas sprchovania sa zbiera jedno vedro s vodou,“ napísal jeden používateľ internetu. A vodu z varenia vajec a cestovín používam na polievanie kvetov, dodal ďalší. Ako vidíte, nápadov na šetrenie vodou je veľa. Možno aj vy nájdete ďalší spôsob, ako spotrebovať menej vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci prezradili, čo sa s nami deje, keď spíme. Sú to zaujímavé veci

Podobné články

Ušetrite mesačne 30% za vodu, ak urobíte túto vec v záchode

Ušetrite mesačne 30% za vodu, ak…

Skutočnosť, že neustály prístup k vode…
Urobte si tento drink, ktorý vás najlepšie osvieži v horúcom počasí a dodáva vám prospešné vitamíny

Urobte si tento drink, ktorý vás…

Horúce počasie je obdobím, keď by…
Mesiac pila 3 litre vody denne. Keby vedela, čo to urobí s jej telom, robila by to tak už dávno

Mesiac pila 3 litre vody denne.…

„Pitie veľkého množstva vody bolo pre…
Veľa z nás pije takúto vodu v lete. Je to však zlé a škodí to nášmu telu

Veľa z nás pije takúto vodu…

Pitná voda je veľmi dôležitou súčasťou…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *