• 26 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Nevyhadzujte šupky z uhoriek. Majú nezvyčajné využitie. Pomôžu vám s upratovaním

Nevyhadzujte šupky z uhoriek. Majú nezvyčajné využitie. Pomôžu vám s upratovaním

Zvyčajne po ošúpaní uhorky vyhodíme šupky do koša. To je chyba. Ukazuje sa, že tento odpad môže byť užitočný nielen v záhrade, ale aj pri každodennom upratovaní. Navrhujeme, ako opätovne využiť šupky z olúpaných uhoriek.

Uhorková sezóna je v plnom prúde. Kupujeme ich nielen na čerstvú spotrebu, ale aj na konzervovanie. Nie každý však vie, že šupky z olúpaných uhoriek môžeme opätovne použiť. Ako? Ukážu sa ako užitočné pri upratovaní.

Netradičné využitie uhorkových šupiek. Môžete ich použiť na čistenie kúpeľňového vybavenia.

Uhorky sú zdravá a chutná zelenina, ktorá skvele hydratuje a má veľa výživových hodnôt, napríklad draslík, vitamín C a mangán. Málokto vie, že sú užitočné nielen v kuchyni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Uhorkové šupky obsahujú čistiace vlastnosti a sú užitočné pri čistení, takže namiesto toho, aby ste ich vyhodili do koša, nastrúhajte ich a zmiešajte s tromi lyžicami jedlej sódy.

Šupky pustia šťavu a po zmiešaní so sódou bikarbónou by mala zmes nadobudnúť konzistenciu pasty, ktorú nanesiete na vybavenie kúpeľne. Po niekoľkých minútach pastu jednoducho stiahnite a utrite armatúru handričkou namočenou v teplej vode a bude vyzerať ako nová.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ani neviete a možno máte doma veci za tisíce. Slováci držia doma porcelán

Ďalšie použitie uhorky. Skvelá na odpudzovanie mravcov a odstraňovanie škvŕn

Uhorkové šupky sú užitočné aj v boji proti mravcom. Stačí rozsypať šupky na miesta, kde sa zdržiavajú mravce, a hmyz sa rýchlo odsťahuje. To všetko vďaka cucurbitacínu, zlúčenine, ktorá dáva uhorkám horkú príchuť a ktorú mravce neznášajú. Uhorková šťava je niekedy užitočná aj pri odstraňovaní škvŕn z kovu. Stačí natrieť plátok uhorky na znečistený predmet a ten získa svoj pôvodný lesk a bude vyzerať ako nový.

Podobné články

Recept na chudnutie, ktorý dobyl svet. Zmizne vám brušný tuk a rýchlejšie schudnete

Recept na chudnutie, ktorý dobyl svet.…

Chudnutie je častou témou, ktorá zaujíma…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *