Pili to už naše staré mami. Táto šťava vám dodá super-imunitu

aronie

Aj keď je vonku horúco, o imunitu sa treba vždy postarať a s tým nám môže pomôcť domáca šťava, ktorej recept poznajú všetky babičky. Vyrába sa na báze trpkého ovocia, ktoré sa zvyčajne nekonzumuje surové.

Imunitu človeka možno neustále posilňovať, ale nie doplnkami stravy za niekoľko desiatok eur, ale vyváženou stravou. Do každodenného jedla sa oplatí prepašovať zdravé produkty a príkladom je šťava z arónie, ktorú si často pletieme s čučoriedkami, pričom ide o dve úplne odlišné druhy ovocia. Pred rokmi z nej ľudia vyrábali množstvo zaváranín a šťavu na prechladnutie poznala každá gazdiná, ktorej záležalo na zdraví svojich detí.

Arónie sú plné tých najlepších

Tieto tmavé plody nie sú veľmi chutné surové. Majú trpkú príchuť, sú tvrdé a pravdepodobne sa nedajú použiť ako poleva na dezerty. Úplne inak je to v prípade, ak ich správne spracujete (napr. na šťavu). Bude chutná a navyše plná antioxidantov, minerálov a polyfenolov, a verte či nie, tie v našom tele robia zázraky. Ak máme silný imunitný systém, riziko ochorenia je veľmi nízke, a ak predsa len nejakú chorobu chytíme, je veľká šanca, že nebudeme musieť užívať ďalšie lieky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinka ukázala trik, ako rýchlo vysuší oblečenie vybraté z práčky

Arónia má veľký vplyv na to, ako prechádzame vírusmi a rôznymi zápalmi. Okrem toho čistí telo od toxínov, podporuje dýchací systém a obsahuje vitamíny A, E, K a tie zo skupiny B. Šťavu môžeme piť kedykoľvek počas roka, ale na jeseň potrebujeme najmä jej ochranu. V súčasnosti sa dajú arónie kúpiť za atraktívnu cenu, takže ak na ňu niekde narazíte – vezmite si ju a pripravte si šťavu na posilnenie imunity.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte to v kuchyni a okná s tým vyčistíte ako drahé upratovacie firmy

Ako pripraviť šťavu na imunitu?

Kúpené plody umyte pod tečúcou vodou a nasypte ich do hrnca s hrubým dnom. Ak máte, pridajte niekoľko kríkových listov (možno ste ich našli vo vrecku). Celé to zalejte šálkou vody a priveďte do varu, potom odstavte z plynu. Šťavu preceďte, pridajte šálku cukru a šťavu z polovice citróna. Zmes dajte na plyn a miešajte, kým sa cukor úplne nerozpustí. Šťavu nalejte do fliaš a pasterizujte. Túto domácu šťavu môžete pridať do pohára vody.

One Reply to “Pili to už naše staré mami. Táto šťava vám dodá super-imunitu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *