Poklad Slovákov: Šťava z nich vám vysáva odpad z čriev a tepien. Chráni vaše telo pred chorobami

aronie

Má nenápadný plod, ale jeho sila podporujúca zdravie je neporovnateľná. Zoznam vlastností arónie je skutočne pôsobivý: od redukcie vrások až po prevenciu rakoviny. Šťavu z arónie sa oplatí piť po celý rok a jej účinky na zdravie a krásu vás môžu skutočne prekvapiť.

Na krvný tlak a cukrovku

Poliaci ju nazývajú „čierny poklad“ a nie je to náhoda. Arónia je lacná a ľahko dostupná a má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti a je cenným zdrojom antioxidantov vrátane vitamínu C.

Malé tmavé plody sú podporou imunitného systému a cennou zbraňou v boji proti sezónnym infekciám, ale nielen im. Pomáhajú aj pri vysokom krvnom tlaku, preto sa odporúčajú ľuďom, ktorí s týmto problémom bojujú, ako aj tým, ktorým hrozia srdcové choroby.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mravce budú utekať o život. Postriekajte ich niečím, čo má každý doma

Arónie by nemali chýbať ani v jedálničku diabetikov (vrátane žien trpiacich tehotenskou cukrovkou), pretože znižujú hladinu glukózy a podporujú tvorbu inzulínu. V tomto prípade však treba pamätať na to, aby ste siahli po čerstvom ovocí alebo domácich zaváraninách bez cukru.

Ovocie mladosti

Arónie sú tiež ovocím mladosti. Vďaka obsahu antioxidantov pomáhajú bojovať proti voľným radikálom. Spomaľuje tak proces starnutia, zabraňuje tvorbe vrások a dokonca redukuje tie už existujúce. Pravidelné pitie šťavy z arónie preto prispieva ku kráse pleti, ako aj vlasov a nechtov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  4 železné pravidlá pestovania zemiakov. Tie vám zabezpečia obrovskú úrodu

Chráni tiež pred demenciou, znižuje účinky stresu, zlepšuje náladu a dodáva energiu.

Je tiež spojencom žalúdka, pečene a pankreasu. Detoxikuje organizmus, zlepšuje metabolizmus a vymetá zvyšky potravy z hrubého čreva. Pomáha pri plynatosti, bolestiach brucha a zápche.

Chráni pred aterosklerózou a rakovinou.

Šťava z arónie prispieva aj k znižovaniu hladiny cholesterolu. Antokyány a rutín obsiahnuté v plodoch arónie zabraňujú hromadeniu cholesterolových usadenín v tepnách a brzdia rozvoj aterosklerózy.

Taníny obsiahnuté v plodoch arónie zasa vykazujú nielen antimikrobiálne, ale aj protirakovinové vlastnosti, takže môžu zohrávať dôležitú úlohu v prevencii rakoviny, ale aj podporovať onkologickú liečbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *