Denne by ste mali kráčať aspoň toľkoto minút, aby ste predišli chorobám vo vašom tele

chodza

Chôdza je zdraviu prospešná, ale o tom, koľko krokov denne by ste mali prejsť, aby ste dosiahli zdravotné výhody, sa stále vedú diskusie. Podľa novej štúdie je to oveľa menej ako uznávaných 10 000 krokov.

Chôdza pre zdravie

Počet krokov, ktoré musíte urobiť každý deň, aby ste začali pociťovať zdravotné výhody, je oveľa nižší, ako sa doteraz predpokladalo. V skutočnosti sa pozitívny vplyv prejaví už po prejdení niečo vyše 2 000 krokov.

V štúdii uverejnenej v časopise European Journal of Preventive Cardiology sa zistilo, že najmenej 3967 krokov denne znižuje riziko úmrtia z akejkoľvek príčiny a 2337 krokov denne znižuje riziko úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Nová analýza, ktorá zahŕňala údaje od 226 889 ľudí zo 17 rôznych štúdií, však zistila, že čím viac chodíme, tým je prínos väčší. Riziko úmrtia z akejkoľvek príčiny alebo na kardiovaskulárne ochorenie sa výrazne znižuje s každými ďalšími 500 krokmi.

Optimálny počet krokov

Zvýšenie počtu krokov o 1 000 denne sa spájalo s 15-percentným znížením rizika úmrtia z akejkoľvek príčiny a zvýšenie počtu krokov o 500 denne sa spájalo so 7-percentným znížením úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenia.

Ako poznamenávajú autori štúdie, čím viac chodíme, tým lepšie sa cítime. Analýzy ukazujú, že už 4 000 krokov denne stačí na výrazné zlepšenie zdravia a zníženie rizika úmrtia z akejkoľvek príčiny. Dokonca aj kratšia chôdza znižuje pravdepodobnosť kardiovaskulárnych ochorení.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Sedavý spôsob života neprispieva k dlhému životu a prispieva k vzniku mnohých kardiovaskulárnych ochorení. Nedostatočná fyzická aktivita je problémom viac ako štvrtiny svetovej populácie.

Niektorí odborníci tvrdia, že ak si nevieme vypočítať koľko krokov sme prešli (dnes to merajú mobilné telefóny či smart hodinky), stačilo by, ak by sme denne pomalou chôdzou kráčali minimálne 45 minút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *