Pijete kávu o takomto čase? Okamžite to prestaňte robiť

kava

Kedy je najlepší čas na pitie kávy, aby ste si nepoškodili zdravie? Mnohí z nás siahnu po šálke hneď po prebudení, iní s dávkou kofeínu počkajú až do popoludnia. Ktorý spôsob je správny? Pozrite si, čo na to hovorí odborník.

Káva je pre mnohých z nás neoddeliteľnou súčasťou dňa. Šálka ráno alebo po obede? Každý máme iné biologické hodiny a iné návyky, ale príjem kávy by sme mali mať pod kontrolou, inak si môžeme uškodiť.

Na čo je káva dobrá? „Pretrváva názor, že káva je nezdravý stimulant“.

Káva je mimoriadne zdravý nápoj a má mnoho zdraviu prospešných vlastností – zlepšuje krvný obeh, dodáva energiu a ovplyvňuje aj činnosť srdca.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Denná konzumácia kávy by nemala presiahnuť štyri šálky. Odborníčka na lekársku výživu Sandra Atanielová v rozhovore pre PAP tvrdí, že okolo kávy koluje mnoho mýtov, ktoré nemusia byť pravdivé. – Pretrváva presvedčenie, že káva je nezdravý stimulant, pričom štúdie nielenže tieto mýty vyvracajú, ale aj dokazujú, že káva môže mať mnoho zdraviu prospešných hodnôt,“ vysvetľuje.

Kedy piť kávu? Je lepšie ju nepiť hneď po prebudení

Odborník tvrdí, že pitie kávy hneď po prebudení telu neprospieva. Po vstávaní z postele je hladina kortizolu v tele na vysokej úrovni a vypitie malej čiernej neprinesie dodatočný prílev energie, ktorý by sme očakávali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Do kávy s mliekom pridávam jednu tabletu. Z tela vymetá toxíny ako kefa

Preto odborníci odporúčajú siahnuť po kofeíne približne tri hodiny po vstávaní z postele. – Kortizol sa v našom tele vytvára trikrát počas dňa, a to medzi 8. a 9., 12. a 13. a 17. a 18. hodinou, a vtedy by bolo rozumné nedodávať telu ďalšiu dávku kofeínu. Odborník teda tvrdí, že práve v týchto častiach dňa by sme sa mali káve skôr vyhýbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *