V žiadnom prípade si týchto 5 produktov nekupujte. Veľmi škodíte vášmu telu

obchod

Katarzyna Bosacka a Agnieszka Mielcarek vytvorili zaujímavý film. Hovoria v ňom o tom, ktoré výrobky by sa nemali dostať do našej kuchyne. Prečo je lepšie ich nekupovať? Analyzujme tento problém spolu s moderátorkami relácie „Viem, čo jem a čo kupujem“.

Do popredia sa dostali marshmallows. Ide o obľúbený výrobok, ktorý často kupujeme vďaka tomu, že je veľmi sladký. Práve to je hlavný dôvod, prečo by ich novinárka vykázala zo svojej kuchyne. Niet divu – obsahujú obrovské množstvo cukru.

Navyše umelé farbivá a želatínu, ktoré nášmu zdraviu veľmi neprospievajú. Ich prejedanie vedie k obezite a s ňou súvisiacim chorobám. Môže viesť aj k ateroskleróze a problémom s obehovým a tráviacim systémom. Najlepšie je vyhýbať sa regálom, na ktorých sa nachádzajú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Farebné sladkosti s čokoládou vo vnútri sú tiež veľmi zlou voľbou. Tu máme podobný problém – cukor a umelé farbivá. Ich nadmerná konzumácia škodí nášmu zdraviu. Navyše majú aj nie veľmi dobrý vplyv na činnosť mozgu, koncentráciu a pamäť.

V našich domácnostiach sa často objavuje toastový chlieb. Prečo ho Katarzyna Bosacka kritizuje? Je to vysoko spracovaný výrobok a je v ňom veľa konzervačných látok. Ak to s ním preháňame, naše telo ho neprijíma dobre. Okrem toho obsahuje jednoduché sacharidy, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie. Raz za čas si ju môžeme dopriať – najdôležitejšia je striedmosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Čipsy sú len zemiaky s korením a tukom, však? Nie všetky druhy sa skladajú z týchto vecí a často sú tukom len nasýtené mastné kyseliny. Väčšina čipsov sa pripravuje zo zemiakovej drene. V zložkách je tiež veľa konzervačných látok. Ak ich predsa len chcete jesť, nepreháňajte to s ich množstvom a radšej si vyberte solené.

Ďalším výrobkom, ktorému sa treba vyhýbať, je vysoko spracované mäso, ako sú klobásy, paštéty a údeniny. Pred ich kúpou je dôležité pozorne si prečítať zloženie. Často však zloženie zanecháva veľa neželaného, pretože neobsahujú ani gram mäsa, ale MSM (mechanicky oddelené mäso).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *