Ani by vás nenapadlo, ktorou potravinou takto nádherne vyčistíte drez od vodného kameňa

drez olej

Čistenie drezu nemusí byť sizyfovská práca. Existuje jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť, aby po umytí zostal dlhšie čistý a odolný voči vodnému kameňu. Poradíme vám, ako vyčistiť drez pomocou 1 výrobku, ktorý už aj tak máte doma.

Nikto nemá rád umývanie nerezového drezu. Je ťažké odstrániť vodný kameň z lesklého povrchu a ešte ťažšie zabrániť jeho opätovnému usadzovaniu. Našťastie existuje jednoduchý domáci trik, ktorý dokáže tento problém účinne vyriešiť. Stačí sa pozrieť do kuchynskej skrinky a vytiahnuť… akýkoľvek olej.

Ako vyčistiť drez?

Olej (a tiež olivový olej) je liekom na problémy s usadeninami vodného kameňa a škvrnami, ktoré sa každú chvíľu objavujú na lesklom povrchu nerezovej ocele. Najprv dôkladne umyte drez, aby na ňom neboli žiadne nečistoty. Použite akýkoľvek spôsob a rovnaké umývacie prostriedky ako vždy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rastie teraz zadarmo pod našimi oknami. Šťava z nej je poklad pre telo

Potom vezmite olivový olej alebo olej a trochu ho naneste na papierovú utierku. Dôkladne vyleštite drez s tukom. V prípade potreby pridajte do utierky olej. Nezabudnite, že povrch by mal byť dôkladne pokrytý tukom. V opačnom prípade trik nebude fungovať.

Prečo čistiť drez olejom?

Už viete, ako vyčistiť drez olejom. Teraz je čas odhaliť, prečo by ste mali tento patent používať. Je to veľmi jednoduché. Keď povrch z nehrdzavejúcej ocele dôkladne vyleštíte tukom, začne sa krásne lesknúť. Vďaka tomu bude drez vyzerať ako nový.

Okrem toho pekný vzhľad vydrží dlhšie ako po bežnom umytí. Olej má na povrch konzervačný účinok. Vďaka nemu bude aj voda ľahšie stekať. Vďaka tomu sa na nehrdzavejúcej oceli nebudú tvoriť škvrny a usadeniny vodného kameňa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pol pohára denne stačí. Po troch týždňoch budú vaše črevá ako nové

Ako inak môžem čistiť svoj drez?

Použitie olivového oleja nie je jediným patentom, ktorý môžete použiť pri čistení drezu. Ak sa na povrchu nerezovej ocele nachádza vodný kameň, ktorý sa ťažko odstraňuje, môžete sa ho ľahko zbaviť použitím dreveného popola. Stačí ho naniesť na handričku a povrch dôkladne vydrhnúť.

Zubná pasta je tiež účinná pri odstraňovaní vodného kameňa a škvŕn. Potrite ňou drez a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Potom povrch vydrhnite a opláchnite všetky zvyšky. Nakoniec drez utrite suchou handričkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *