Zmiešajte Colu so soľou a vytvoríte si doma zázrak

coca cola a sol

Trik s kolou vám pomôže vyriešiť problém s kalom, ktorý sa tvorí na záchode a kúpeľňových kohútikoch. Stačí zmiešať tri prísady a váš domáci čistiaci prostriedok je pripravený. Pozrite sa, čo budete potrebovať!

Vodný kameň, ktorý rastie na vašich kúpeľňových kohútikoch, je mimoriadne zradný a len tak ľahko sa nevzdáva. Môžete ju drhnúť a drhnúť, a keď zaschne, stále pokrýva niektoré prvky v kúpeľni. Na jej odstránenie potrebujete osvedčený prostriedok. Máme recept na jeden z nich!

Trik s kolou odstráni náš večný problém

Coca-cola nie je len sladký nápoj, ktorý milujú milióny ľudí – je to geniálny čistiaci prostriedok. Už dlho je známe, že sa používa na hrdzu, ale málokto spomína, že funguje aj na vodný kameň. To všetko vďaka kyseline fosforečnej, ktorá je jednou z jej zložiek.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Samotné vyliatie koly na toaletu nie je veľmi účinné, ale ak ju zmiešate s inými látkami, máte skutočný čistiaci prostriedok. Na výrobu domácej tekutiny potrebujete 350 ml koly, dve lyžice kuchynskej soli a tri kvapky prostriedku na umývanie riadu. Všetky ingrediencie zmiešajte a dbajte na to, aby sa kryštáliky soli dobre rozpustili. Zmes nalejte do plastovej fľaše s uzáverom. Do uzáveru urobíme otvor, aby sme mohli prípravok ľahšie rozotrieť po plochách v toalete.

Ako mám čistiaci prostriedok aplikovať?

Keď máte výrobok pripravený, musíte ho správne aplikovať. Jednoducho nalejte pripravenú tekutinu na steny toalety tak, aby sa dostala aj pod okraj záchodovej dosky. Potom nechajte prípravok pôsobiť 25 minút a pokračujte v drhnutí povrchu. Oplatí sa použiť starú zubnú kefku, aby ste sa dostali aj do najväčších zákutí záchodovej misy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obyčajnú vodu nestačí piť počas horúčav. Hydratujte sa tým, čo máte všetci doma

Po zotretí povrchu opláchnite vodu a záchodové sedadlo by malo byť bez vodného kameňa. Postarajte sa aj o kohútiky v kúpeľni, ktoré sú často pokryté zašlými usadeninami. Jednoducho ich umyte hadicou a potom ich umyte drsnou stranou špongie.

Ak máte do činenia s hrubšími nánosmi, namočte papierové utierky do koly so soľou a obložte nimi vodovodné batérie, potom ich nechajte niekoľko desiatok minút pôsobiť. Po uplynutí tejto doby ich celé utrite navlhčenou špongiou. Vodovodná batéria sa bude lesknúť ako nikdy predtým.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *