• 27 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Urobte toto a muchy sa už u vás doma neukážu. Je to jednoduché

Urobte toto a muchy sa už u vás doma neukážu. Je to jednoduché

Sú nepríjemné, prenášajú baktérie a dokonca aj hryzú. Keď sa objavia, môžu byť skutočne nepríjemné. Tu je niekoľko tipov, ako sa zbaviť múch vo vašej domácnosti pomocou osvedčenej metódy z Francúzska.

Aj jediná mucha krúžiaca v miestnosti môže byť skutočne nepríjemná. Asi všetci sme zažili, že sme pobehovali po dome s plácačkou na muchy alebo so starými novinami a lovili malého votrelca. Existujú však oveľa jednoduchšie spôsoby, ako zbaviť svoj domov múch. Jeden z nich už roky úspešne používajú Francúzi.

Muchy v dome predstavujú len problémy

Asi každý chce vedieť, ako sa zbaviť múch z domu. Hmyz krúžiaci po miestnostiach a bzučiaci okolo je mimoriadne nepríjemný. To však nie je najväčší problém, ktorý spôsobujú. Muchy, ktoré krúžia v otvorených priestoroch a interiéroch, sedia na najrôznejších povrchoch. Keď sú vonku, často ich okrem iného priťahujú výkaly a odpadky, teda veci, ktoré vo všeobecnosti nie sú veľmi hygienické. Na druhej strane, v domácnosti hmyz zvyčajne sedí na potravinách, čo znamená, že ich môže kontaminovať zárodkami prinesenými zvonku. Okrem toho niektoré muchy hryzú a bodajú, čím zanechávajú na našej pokožke svrbiace pľuzgiere.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Ako sa zbaviť múch z vašej domácnosti?

Ako pravdepodobne viete, mnohé druhy hmyzu možno odohnať pomocou vôní, ktoré nemajú rady. Tento patent dobre funguje aj na muchy. Ukázalo sa, že jednou z rastlín, ktorá funguje na ich odpudzovanie, je levanduľa. Vo Francúzsku, ktoré je známe svojimi levanduľovými poliami, sa tento patent používa už roky. Kvety levandule pomáhajú odpudzovať nielen muchy, ale aj mole, komáre a škorpióny. Preto sa oplatí vziať si príklad z Francúzov a dobre ich využiť. Odporúčame vám, čo by ste mali urobiť, aby ste hmyz odohnali od svojho domova.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Ako používate levanduľu, aby ste zbavili svoj domov múch?

Francúzi používajú vôňu levandule, aby sa zbavili múch, a to niekoľkými rôznymi spôsobmi. Všetky z nich okrem odpudzovania múch spôsobujú, že dom príjemne vonia, čo je ďalšia výhoda.

Francúzi si okolo svojich domov vysádzajú kríky.

  • Vo francúzskych domoch sa zavesia zväzky sušených levanduľových kvetov. V každej miestnosti sú aspoň 1 alebo 2 zväzky.
  • Na ochranu spálne Francúzi postriekajú vonkajšiu stranu posteľnej bielizne a závesov levanduľovým olejom. Keďže má veľmi intenzívnu vôňu, pôsobí účinnejšie ako sušené kvety alebo živá rastlina.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *