Do sušičky vložte ľad. Tento trik vám ušetrí veľa času

pexels max rahubovskiy 7587736

Žehlenie oblečenia je jednou z najmenej obľúbených domácich prác. Tí, ktorí majú doma sušičky, sa jej môžu ľahko vyhnúť. Stačí vedieť, ako sušiť oblečenie v sušičke, aby sa odstránili záhyby.

Domáce triky vám môžu výrazne uľahčiť život. Niektoré umožňujú vyhnúť sa mnohým únavným činnostiam. Takým je aj trik, ktorý vám umožní vysušiť oblečenie tak, aby ho nebolo potrebné žehliť. Stačí hodiť 1 kus do sušičky a záhyby zmiznú. Žehlička už nebude potrebná.

Ako sa vyhnúť žehleniu oblečenia?

Niektoré veci nie je potrebné žehliť vôbec. Ak ich po vypraní dobre vyklepete a pekne zavesíte, budú vyzerať úhľadne aj bez použitia žehličky. Tento trik však nebude fungovať na mäkšie tkaniny. V takýchto situáciách možno použiť paru. Hovoríme o profesionálnom naparovači, ako aj o zavesení oblečenia nad kanvicu s vriacou vodou alebo v parnej kúpeľni. Prípadne možno na narovnanie oblečenia použiť špeciálny sprej. Všetky tieto triky však nie sú nič v porovnaní s patentom, ktorý na TikToku predstavil majiteľ profilu @tipsandtrickswithq. Žena ukázala, ako sušiť oblečenie v sušičke, aby vyzeralo ako čerstvo vyžehlené. Ak máte doma sušičku, ale neradi žehlíte, mali by ste vyskúšať jej metódu na hladké oblečenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Hoďte toto do práčky a výjde z nej špina za celé tie roky

Ako sušíte oblečenie v bubnovej sušičke, aby sa nemuselo žehliť?

Trik prezentovaný na TikToku je triviálny a nevyžaduje si prakticky žiadne úsilie. Stačí si pripraviť kocky ľadu a niekoľko z nich hodiť do sušičky spolu s oblečením. Ďalším krokom je výber krátkeho programu sušenia. Ako sme sa dočítali na webovej stránke WP Woman:

Ľad sa počas krátkeho programu sušenia premení na paru, ktorá, ako vieme, v okamihu narovná tkaniny. Vyťahané oblečenie si už pravdepodobne nebude vyžadovať použitie žehličky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sprchovanie každý deň? Je to dobré či na škodu?

Čím nahradiť kocky ľadu?

Používatelia TikTok sa rozplývali nad trikom, ktorý predstavil @tipsandtrickswithq. Niekoľko ľudí navrhlo aj alternatívy ku kockám ľadu. Medzi navrhovanými náhradami boli vlhká handrička alebo kuchynská drhlačka. Niekoľko ľudí tiež poznamenalo, že niektoré modely sušičiek majú funkciu sušenia parou. Ak ju má aj vaša sušička, nemusíte do bubna nič dávať. Túto možnosť môžete jednoducho začať používať a vyhnete sa zdĺhavej práci so žehlením oblečenia.

@tipsandtrickswithq Follow 4 more#tipsandtricks #lifehacks #lifetips #SmellLikeIrishSpring #UnsealTheMeal #laundryhack #didyouknow #marchmadness ♬ Spongebob Tomfoolery – Dante9k Remix – David Snell

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *