Do USA už nebudete potrebovať doklad o očkovaní proti Covidu-19

covidpass g2938b161b 1920

Mimoriadna situácia v oblasti zdravia, ktorá bola vyhlásená v súvislosti s koronavírusom, sa v Spojených štátoch končí 11. mája 2023. Tento krok znamená, že od 12. mája už nebude vyžadované povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre zahraničných cestujúcich a vládnych zamestnancov, ktorí prichádzajú do USA.

Podľa vyhlásenia Bieleho domu sa zrušenie povinnosti dať sa zaočkovať týka zamestnancov federálnych úradov, osôb pracujúcich pre federálnu vládu na základe zmlúv a zahraničných cestujúcich v leteckej doprave.

Spolu s koncom mimoriadnej situácie v USA sa pripomína aj počet obetí ochorenia COVID-19 v krajine. Viac ako jeden milión osôb zomrelo v súvislosti s týmto ochorením. Napriek tomu Biely dom oznámil, že počty úmrtí sú momentálne na najnižšej úrovni od začiatku pandémie na jar 2020. Od januára 2021 sa počty úmrtí v súvislosti s COVID-19 v USA znížili o 95 percent a hospitalizácie o takmer 91 percent.

Vláda USA v júni minulého roku zrušila povinnosť pre cestujúcich v leteckej doprave preukázať sa po príchode do krajiny negatívnym testom na COVID-19. Avšak, požiadavka amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) na očkovanie pre zahraničných cestujúcich bola vtedy ponechaná v platnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *