Domáci Chorváti prezradili, čo otrasné robili turistom aj zo Slovenska

chorvatsko ceny lehatko pivo

Tohtoročná sezóna v Chorvátsku nedopadla dobre. Očakával sa rekordný prílev turistov, čomu nasvedčovali aj prvé údaje o vypredaní ubytovacích kapacít, ale krátko pred dovolenkou začali ľudia vo veľkom rušiť svoje rezervácie. Objavili sa informácie, že miestni podnikatelia chceli tento rok turistov čo najviac natiahnuť. K tomu sa pridali aj prírodné problémy, ako sú premnožené komáre a znečistené more.

Nevyšlo to tak dobre

Táto sezóna nakoniec nebude rekordná a niektorí majitelia apartmánov sa na poslednú chvíľu snažili zachrániť situáciu výraznými zľavami na ubytovanie. Ostatní podnikatelia však naďalej pokračovali vo svojej činnosti a zľavy určite nechystali. Výsledkom bolo, že tí turisti, ktorí nakoniec do krajiny predsa len prišli, boli veľmi nahnevaní. Mnohí uvádzali, že do Chorvátska už nikdy nepôjdu, čo neveští nič dobré do budúcich rokov.

Chorvátsky denník Danas dokonca priniesol svedectvo Chorváta, ktorému sa vývoj v jeho krajine tiež nepáčil. Hoci už nejaký čas nežije na Jadrane, stále ho považuje za svoju vlasť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Navyše to bol práve on, kto presvedčil skupinu priateľov z celej Európy, aby sa tentoraz vybrali na dovolenku do Chorvátska. „Doteraz sme boli v Grécku, Taliansku, Turecku či Španielsku a všade bolo super. Tentoraz to bolo Chorvátsko, ktoré som odporučil ako miestny obyvateľ,“ hovorí. Skupina si teda rezervovala ubytovanie na ostrove Krk, čo bolo fajn, pretože priamo tam je letisko a na mieste si môžete požičať auto.

„Štart bol skvelý a všetko fungovalo tak, ako malo. Len sme netušili, že prenájom auta a ubytovanie budú vrcholom našej dovolenky. Potom už išlo všetko len dolu vodou,“ povedal chorvátsky turista.

Všetko sa pokazilo

Ceny prakticky všetkého mu doslova vyrazili dych. Napríklad nechápal, prečo deodorant stojí v obchode 5 eur, keď tá istá vec stojí v Belgicku 1,7 eura. „Aj cena vody v obchode je absurdná. Dve eurá za fľašu je príliš veľa. Mala by byť nanajvýš polovičná,“ povedal nahnevane.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chorvátsko zaviedlo pekne veľké pokuty za veci, ktoré tam Slováci robili bežne

Skutočne nepríjemné prekvapenie však malo ešte len prísť. Keď skupina dorazila na pláž, nestačila sa čudovať, čo sa to deje. „Na pláži v Baške od nás chceli zaplatiť 25 eur za ležadlá a slnečníky. Keď sme prišli o niekoľko dní neskôr, bolo to dokonca 30 eur,“ hovorí nespokojný turista.

Aj ceny v plážovom bare boli príšerné a bolo jasné, že sa snažia zákazníkov ošklbať. Platí sa doslova za všetko, dokonca aj za použitie plážovej sprchy, kde pár sekúnd slabo tečúcej vody stojí päťdesiat eurocentov.

Chorvát musel pred celou skupinou povedať, že urobil chybu, keď nám túto destináciu odporučil. Jeho priatelia majú skúsenosti z letovísk po celej Európe, ale s podobným zaobchádzaním sa nikde inde nestretli. Napríklad dovolenka v Grécku alebo Turecku stojí približne o polovicu menej. Niet divu, že do Chorvátska už na dovolenku nepôjdu. Rovnako ako mnohí ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *