Slováci natočili zmäteného medveďa: Syn prosil otca, aby šli od medveďa preč

medved slovensko

Medvede nie sú v okrese Bardejov žiadnou novinkou tohto leta; začali sa tu voľne pohybovať už posledné mesiace. Ale to, čo sa udialo v obci Regetovka v stredu 23. augusta, je značne znepokojujúce. Video zvečnené na sociálnych sieťach ukazuje odvážneho medveďa, ktorý sa prechádza pomedzi domy po zotmení. A to všetko pod dohľadom auta, ktoré ho kamerovalo.

Zmätený Medveď na Prechádzke

Záznam je o to znepokojivejší, že medveď na ňom pôsobí zmäteno a snaží sa uniknúť pred reflektormi auta. Svedkovia, pravdepodobne otec so synom, sa ocitli v mimoriadne stresujúcej situácii. Kým otec celý incident pozorne sledoval, jeho syn bol veľmi vyľakaný. „Chcem ísť dole, čo najďalej od medveďa,“ hovoril chlapec svojmu otcovi, podľa svedkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie

Reakcia Obyvateľov a Úradov

Chlapec bol aj natoľko duchaprítomný, že upozornil svojho otca na potrebu informovať o situácii starostu obce. A má pravdu – otázka medveďov v obci nie je len záležitosťou jednej noci. Regetovka je len 16 kilometrov vzdialená od okresného mesta Bardejov, kde sa má v najbližších dňoch od 24. do 27. augusta 2023 konať jarmok. Mnohí miestni obyvatelia aj komentujúci na sociálnych sieťach to považujú za mimoriadne nebezpečné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Výzva k Opatrnosti

Tento incident je dôkazom, že problém s medveďmi v oblasti Bardejov je aktuálny a nebezpečný. Nie je to len otázka ohrozenia miestnych obyvateľov, ale aj všetkých, ktorí sa chystajú na nadchádzajúci jarmok v Bardejove. Určite si vyžaduje okamžitú reakciu kompetentných orgánov a zváženie dodatočných bezpečnostných opatrení.

Je dôležité, aby občania boli vo vysokom stupni pohotovosti a dodržiavali pokyny odborníkov na správanie v prípade stretnutia s medveďom. Tiež je potrebné, aby kompetentné orgány zvážili možnosť zavedenia prísnejších opatrení na zabezpečenie verejnej bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *