Drony útočia na ruské hlavné mesto. Moskva zažíva vojnu na vlastnej koži

moskva drony utok

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin uviedol, že v utorok ráno zaútočili na ruské hlavné mesto drony a poškodili niekoľko budov.

Sobjanin nariadil evakuáciu obyvateľov z dvoch bytových domov, ktoré boli terčom útoku, ako sa uvádza vo viacerých správach zverejnených na Telegrame.

Predstavitelia záchranných zložiek pre agentúru RIA Novosti uviedli, že obytné budovy zasiahli dva drony. Informácie o obetiach zatiaľ neboli poskytnuté.

Sobjanin s odvolaním sa na údaje mestskej zdravotníckej služby uviedol, že žiadni obyvatelia budov, ktoré lietadlá zasiahli, neboli vážne zranení. Dodal, že dvaja ľudia požiadali o lekársku pomoc na mieste, ale nikoho nebolo potrebné previezť do nemocnice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Gubernátor Moskovskej oblasti Andrej Vorobjov na Telegrame napísal, že „niekoľko dronov“ zostrelila protivzdušná obrana, keď leteli smerom k mestu.

Telegramový kanál SHOT zverejnil neoverené video, na ktorom sa uvádza, že ide o zničenie dronu vo vzduchu.

K útoku došlo po tom, ako sa dva ukrajinské drony začiatkom mesiaca neúspešne pokúsili zasiahnuť Kremeľ. Moskva obvinila Kyjev z pokusu o atentát na Putina a prisľúbila odvetu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Kyjev zodpovednosť odmietol, pričom ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj povedal, že „neútočíme na Putina ani na Moskvu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *