Dvaja migranti v Nemecku sa plánovali odpáliť pri obyčajných ľuďoch

shutterstock 2163311665

V utorok boli v Nemecku zatknutí dvaja občania Sýrie, ktorí sú podozriví z prípravy radikálneho islamistického teroristického útoku zameraného na civilistov.

Úrady zadržali 28-ročného muža v Hamburgu spolu s jeho 24-ročným bratom, ktorý žil v Kemptene v juhonemeckom regióne Allgäu. Podľa Spolkového kriminálneho úradu, Krajinského kriminálneho úradu a hamburskej prokuratúry obaja plánovali islamisticky motivovaný útok v krajine.

Podľa denníka Süddeutsche Zeitung mali bratia za cieľ použiť podomácky vyrobený pás s výbušninami na útok na civilné ciele. Starší brat s bydliskom v Hamburgu bol označený úradmi po tom, ako si na eBay zakúpil suroviny potrebné na výrobu samovražednej vesty.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Úrady v utorok vtrhli do obydlí oboch podozrivých a zaistili množstvo dôkazov vrátane chemikálií a mobilných telefónov. Na operácii sa zúčastnilo približne 250 policajtov.

Starší brat z Hamburgu bol polícii známy už predtým, keď na neho bol vydaný zatykač pre údajné financovanie terorizmu. V súčasnosti nie je známe, či bol podozrivý už predtým zadržaný alebo odsúdený za tento údajný trestný čin.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Dvaja sýrski štátni príslušníci údajne plánovali útok s vlastnoručne vyrobeným pásom s výbušninami s radikálnym islamistickým a džihádistickým zámerom uskutočniť útok proti civilným cieľom,“ uvádza sa vo vyhlásení Spolkového kriminálneho úradu.

„Hlavný 28-ročný podozrivý z Hamburgu mal nakúpiť suroviny na výrobu výbušného materiálu (…) prostredníctvom internetovej platformy eBay a iných poskytovateľov.

„Jeho brat, ktorý žije v Kemptene, ho údajne povzbudzoval pri plánovaní trestného činu, a tak mu poskytol pomoc. Neexistujú žiadne náznaky konkrétneho cieľa,“ uvádza sa v závere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *