Dvere do kúpeľne sa musia otvárať smerom von. Dôvod je veľmi dôležitý

zachod kupelna

Výber dverí sa zdá byť jednoduchý až do chvíle, keď sa musíme rozhodnúť pre dvere do nášho domu. Vtedy mnohí ľudia upriamia svoju pozornosť na interiérové dvere z dreva, so zárubňou a dokonca aj so zrkadlom. Tieto prvky sú dôležité, ale pri kúpe dverí najmä do kúpeľne je potrebné venovať pozornosť ešte jednému bodu. Musia sa otvárať len jedným smerom.

Na trhu sú k dispozícii kúpeľňové dvere so sklom, vetraním a dokonca aj vstupom pre mačky. Tieto vychytávky sú nám na nič, ak sa dvere do kúpeľne otvárajú dovnútra. Nejde len o pohodlie, ale o oveľa dôležitejšiu vec, o ktorej vie len málo ľudí. Prečo by sa kúpeľňové dvere mali otvárať smerom von?

Prečo by sa dvere do kúpeľne mali otvárať smerom von?

S kúpeľňovými dverami je to veľmi podobné ako so vstupnými dverami, ktoré by sa tiež mali otvárať smerom von a nikdy nie dovnútra. Záleží tu na našom pohodlí, ale hlavným kritériom pri kúpe kúpeľňových dverí by mala byť naša bezpečnosť. Život píše neočakávané scenáre a často sa stáva, že človeku v kúpeľni sa urobí zle alebo dokonca upadne do bezvedomia. Vtedy by bolo veľmi ťažkopádne otvárať dvere, ktoré sa zatvárajú dovnútra, aby sme druhej osobe poskytli pomoc alebo sa dokonca efektívne dostali von.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je ideálny čas na sadenie mrkvy. Týmto trikom budete mať veľkú úrodu

Väčšina kúpeľňových dverí na verejných toaletách sa otvára smerom von, čo nie je len otázka bezpečnosti, ale aj priestorového plánovania. To znamená, že aj do malej miestnosti sa zmestí niekoľko kabínok a dvere, ktoré sa otvárajú smerom von, tomu napomáhajú. Málokto si uvedomuje, že dvere do kúpeľne sa môžu stať skutočnou pascou v našich domácnostiach, ak si nevyberieme správny model. Ak sa zatvárajú dovnútra, v núdzovej situácii ich budeme len ťažko otvárať.

Na čo ďalšie by sme mali myslieť pri kúpe kúpeľňových dverí?

Dvere do kúpeľne, ktoré sa otvárajú smerom von, nie sú jediným dôležitým prvkom a rovnako dôležité je aj vetranie. Existuje dôvod, prečo sú niektoré modely dverí vybavené špeciálnymi otvormi na odvetrávanie prebytočného vzduchu a najmä vlhkosti. Naše kúpeľne sú mimoriadne náchylné na vznik plesní a vďaka týmto prvkom vo dverách im môžeme ľahko predísť. Stavebný zákon tiež stanovuje, aké rozmery by mali mať kúpeľňové dvere, a najlepšie budú tie, ktoré sú široké 80 cm a vysoké 200 cm.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte zemiaky bleskovo rýchlo. Trik sa stal hitom internetu

Dverám do kúpeľne nesmie chýbať kvalitný zámok, ktorý zabezpečí súkromie, ale zároveň sa dajú v krízovej situácii účinne otvoriť zvonku. Dobrým riešením pri výbere kúpeľňových dverí je model s mliečnym sklom, vďaka ktorému okamžite zistíte, či je niekto v miestnosti. Rovnako dôležitý je aj materiál dverí, na ktorom by ste nemali šetriť napríklad pri kúpe kúpeľňových dverí z laminátu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *